INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1680018628', 'd07e89260710c8489a8aee55a2bf5904', '3.236.207.90', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#akupresura_w_praktyce-ebook-256.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Akupresura w praktyce
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Zdrowie i uroda » Medycyna » Akupresura w praktyce 
Akupresura w praktyce

Danuta Popowicz

Akupresura w praktyce

Kategoria: Medycyna
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-205-1
Ilość stron: 105
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 28
 

Co robisz gdy boli Cię głowa? Prawdopodobnie sięgasz po tabletkę. Jeśli ból pojawia się w kolejnym dniu, znowu coś łykasz i "trujesz" swój organizm. Może warto tego uniknąć stosując naturalna metodę leczenia jaką jest akupresura.

Ciągle "liczysz barany" nie mogąc zasnąć? Nie ma takiej potrzeby, zrelaksuj się podczas zabiegu akupresury, która pomoże Ci zasnąć.

Chorujesz na poważną chorobę, chodzisz do lekarza i przyjmujesz leki. Prawidłowo - nigdy w takim przypadku nie należy rezygnować z konwencjonalnego leczenia. Są jednak metody wspierające medycynę akademicką.

Jeśli czasami coś Ci dolega, dowiedz się w jaki sposób Ty także możesz pozbyć się tych dolegliwości, dzięki ebookowi "Akupresura w praktyce".

Co znajdziesz w ebooku "Akupresura w praktyce"?

  • Minimum teorii, dzięki której będziesz wiedział jak samodzielnie wykonywać zabiegi i na czym polega akupresura.
  • Dokładną instrukcję wykonywania zabiegów.
  • Sposoby lokalizacji punktów.
  • Zestawy punktów na 70 schorzeń z opisami lokalizacji punktów i pomocnymi ilustracjami. Wśród nich znajdziesz zestawy na choroby układu krążenia, moczowego, oddechowego, trawienia, nerwowego, punkty przeciwbólowe, wzmacniające i wiele innych.
  • Trzy plansze dokładnie przedstawiające rozmieszczenie punktów do akupresury na ciele człowieka.

Informacje od autora: 

Akupresura zwana inaczej bezigłową akupunkturą jest bezinwazyjną metodą leczenia wielu dolegliwości i chorób, stosowaną od 5000 lat. Popularność akupresury stale wzrasta na całym świecie ze względu na jej łatwość wykonania, praktycznie w każdych warunkach, brak skutków ubocznych (pod warunkiem prawidłowego jej wykonywania) oraz minimalne koszty leczenia. Akupresura nie wymaga stosowania specjalnego sprzętu, można wykonywać ją w mieszkaniu, w pracy, w lesie i w ogrodzie. Można ją robić przez ubranie, jednak lepiej jak pacjent jest rozebrany.

Akupresura to rodzaj masażu polegający na uciskaniu i masowaniu tzw. punktów biologicznie aktywnych, które odznaczają się szczególnymi właściwościami. Te miejsca na skórze różnią się od pozostałych właściwościami cieplnymi, biochemicznymi i elektrycznymi. Cechą charakterystyczną niektórych punktów jest ich bolesność (czasami bardzo duża) przy ucisku, która zanika po zlikwidowaniu choroby.

Odpowiedni masaż punktów na skórze powoduje pobudzenie zakończeń nerwowych znajdujących się w tych miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego, dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu, co powoduje zmniejszenie bólu i poprawienie jego czynności.

Akupresurę wykonujemy sami lub z pomocą drugiej osoby. Do masażu wykorzystujemy opuszki palców, ale można również stosować do tego celu jakiś bezpieczny przyrząd, np. gumkę do mazania, która znajduje się na końcu niektórych ołówków. Jest to metoda godna polecenia dla osób chorych jak i zdrowych w celach profilaktycznych. Można ją wykonywać zarówno u niemowląt, jaki u osób w podeszłym wieku.

W poniższym opracowaniu skupiłam się głównie nad praktycznym zastosowaniem akupresury, przedstawiając zestawy punktów dla 70 dolegliwości i chorób. Zostały tu podane jedynie niektóre zasady medycyny chińskiej i ogólne informacje, wystarczające jednak do samodzielnego wykonywania akupresury. Do książki dołączone są trzy plansze przedstawiające rozmieszczenie punktów na ciele człowieka.

Jako masażystka i biomasażystka polecam wszystkim dbającym o swoje zdrowie, wypróbowanie tej naturalnej metody.

Już od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami leczenia a zwłaszcza akupresurą. Często widziałam już jej pozytywne skutki, które, co najważniejsze, są osiągane bez środków farmakologicznych. Oczywiście należy tu podkreślić, że nie jest to metoda zastępująca konwencjonalne leczenie i nie powinna być jako taka traktowana. Nie jest to też panaceum na wszystkie choroby, jak uważają niektórzy terapeuci.

Pragnę jeszcze zauważyć, że przeczytanie tego opracowania nie daje niezbędnej wiedzy do samodzielnego układania zestawów punktów na daną dolegliwość, do takich umiejętności potrzebna jest dużo większa wiedza, zarówno medyczna, jak i z zakresu medycyny chińskiej.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko zostało w tej książce wystarczająco wyjaśnione, zwłaszcza zasady medycyny chińskiej, ale jest to bardzo obszerna wiedza, której opisanie w jednym opracowaniu jest niemożliwe. Jednak informacje tu zawarte, powinny wystarczyć do samodzielnego stosowania akupresury.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną 29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
CzasNaE-Biznes
37,00 zł

CzasNaE-Biznes

Pierwsze polskie "kompendium" wiedzy o E-biznesie. Poznaj sprawdzone i skuteczne metody zarabiania w Internecie, spisane na 652 stronach przez Piotra Majewskiego - znanego specjalistę od marketingu internetowego.

PROMOCJA