W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Hobby » Zakłady bukmacherskie, hazard » Bukmacherski profesjonalizm 
Bukmacherski profesjonalizm

Arkadiusz Kwiatkowski

Bukmacherski profesjonalizm

Kategoria: Zakłady bukmacherskie, hazard
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-288-4
Ilość stron: 68
Format: plik PDF

19,90 zł Zamów wersję elektroniczną

29,90 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 363
 

1.1. Wprowadzenie

Popularność sportu jest bardzo duża na całym świecie. Emocje wywołane śledzeniem wydarzeń sportowych są niezmiernie duże. Przy okazji największych imprez, zainteresowanie sportem wzrasta do zaskakujących rozmiarów. Nagle osoby całkowicie nie znające i nie interesujące się sportem stają się największymi kibicami. Przed takimi zawodami popularną zabawą jest przewidywanie wyniku. Trafne wytypowanie daje dużo satysfakcji, nawet jeśli nie przynosi nam żadnych korzyści materialnych.

W zasadzie już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, dlaczego bukmacherka1 fascynuje tak dużą grupę społeczeństwa. Łączy satysfakcję z trafnego wytypowania wyniku z satysfakcją wygrania pewnej sumy pieniężnej. Niestety w chwili, gdy wydasz pierwszą złotówkę na grę kończy się zabawa, zaczyna się hazard!

Atrakcyjność bukmacherki potęguje fakt, iż należy ona do gier hazardowych, w których najłatwiej można wygrać! A powodzenie w grze nie świadczy tylko o szczęściu, ale może bardziej o naszej wiedzy sportowej, co sprawia nam jeszcze większe zadowolenie. Taka dawka pozytywnych aspektów bukmacherki przyczynia się do wzrostu zainteresowania coraz większej grupy społeczeństwa.

Czy faktycznie bukmacherka jest grą łatwą, miłą i przyjemną? Zapewne gdyby było aż tak bardzo kolorowo, nie powstawałyby nowe firmy, które zarabiają na porażkach swoich klientów. Dlaczego zatem mimo tak łatwej gry większość graczy jest na minusie? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że przy okazji prostej gry chcemy nieskończenie dużo wygrać. W człowieku tkwi mylne przekonanie, że jeśli jest coś na wyciągnięcie ręki, wystarczy bez żadnego wysiłku po to sięgnąć. Bukmacherka jest właśnie tak traktowana. Wygrane to łatwy zarobek. Nic bardziej mylnego! Jeżeli w praktyce potwierdzi się to mylne przekonanie, nigdy nie będzie miało to charakteru ciągłego. Wcześniej czy później przyjdą bolesne porażki.

Czy zatem możliwe jest osiągnięcie stałych dochodów? Oczywiście, że tak!!! Warunkiem jest jednak pełne uświadomienie sobie zasad rządzących bukmacherką i hazardem. Nikogo nie trzeba przekonywać, że poznanie praw bukmacherki jest ważne. Natomiast mało kto uświadamia sobie, że poznanie zasad hazardu jest nawet ważniejsze. Zasady te mają wielkie znaczenie nie tylko przy doborze odpowiedniej strategii, ale nawet przy prawidłowym typowaniu. Jeżeli w odpowiedni sposób podejdziemy do tych zagadnień nie mamy szans, by nie osiągnąć sukcesu w bukmacherce! Dopiero w takim przypadku gra będzie przynosiła nam pełne zadowolenie i korzyści materialne.

Profesjonalna gra możliwa jest tylko po zastosowaniu się do założeń zawartych w tym ebooku.

2.2. Hazard

Wstęp

Hazard - ryzykowne przedsięwzięcie (pieniężne), którego wynik zależy od przypadku. Jest to ogólna definicja hazardu. W przypadku bukmacherki można polemizować, czy zgodna jest ona z tą definicją. Wprawdzie rezultaty sportowe nie zależą tylko i wyłącznie od przypadku. Dzięki wiedzy sportowej można z większą precyzją określić końcowy wynik, jednak mimo to sympatycy sportu osiągają niekiedy gorsze wyniki w bukmacherce, niż wskazywałoby na to prawdopodobieństwo wygranej. Zbyt pewni swej wiedzy mogą stracić dużo więcej w przypadku potknięcia faworyta, niż uczestnicy gier czysto losowych. Dlatego zachowania owych graczy bywają podobne i bez wątpienia można ich nazwać hazardzistami.

Można rozróżnić kilka grup hazardzistów w zależności od zaangażowania i podejścia do gry:

-hazardzista niedzielny - osoba, która gra rzadko, najczęściej przy dużej okazji, traktując hazard jako rozrywkę.

-hazardzista profesjonalny - osoba systematycznie podnosząca swoje kwalifikacje, a jednocześnie posiadająca umiejętność kontroli, w celu eliminacji zagrożeń.

-hazardzista patologiczny - osoba uzależniona od hazardu, której gra jest czynnikiem doprowadzającym do degradacji całego życia.

Zaczynając swoje zainteresowanie bukmacherką każdy z nas był lub jest hazardzistą niedzielnym. Jednak stały dochód będziemy mogli osiągnąć dopiero wtedy, gdy zostaniemy profesjonalistami. Droga dojścia do takiego sukcesu pozornie wydaje się łatwa. Niestety nie jest to prawda. Przed Tobą ciężkie wyzwanie poznania tej drogi. Jeżeli zlekceważysz prawidłowości rządzące grami pieniężnymi, masz wielkie szanse przejść do trzeciego etapu rozwoju hazardu, czyli do patologii.

Podstawowym warunkiem, by móc zostać graczem profesjonalnym jest poznanie i eliminacja zagrożeń płynących z uprawiania hazardu. Jeśli grasz, obojętnie na jakim jesteś etapie zaangażowania, jest to Twój obowiązek!!! Jeżeli nie jest, jesteś już przegrany!!!

Nie możesz przejść dalej do systemów, musisz to koniecznie przeczytać i przeanalizować!!!

Poznanie zagrożeń

Naszym żelaznym obowiązkiem jest poznanie wpływu hazardu na jego uczestnika, a w rzeczywistości na nas samych.

Największym czynnikiem wpływającym na grającego są emocje. Niestety mało kto uświadamia sobie, czym naprawdę one są. Powszechnie uważa się, że pozytywne emocje są zdrowe i częste wygrane dobrze wpływają na naszą psychikę. Niestety, o dziwo, naukowcy stwierdzili inne prawidłowości!!!

EMOCJE TO BODZIEC, KTÓRY W SPOSÓB CHEMICZNY DZIAŁA NA NASZ MÓZG, BEZ WZGLĘDU NA RODZAJ TYCH ODCZUĆ!!!

Dlatego obojętnie, czy przegrywamy czy wygrywamy, nasz mózg jest bombardowany emocjami, a zmiany, które mogą być w nim wywołane już nie zależą od nas. Jest to już czysta reakcja chemiczna, czyli zwiększenie poziomu hormonów, co w efekcie doprowadza do zmian w naszych genach, podobnych, a nawet takich samych, jakie dokonywane są u narkomanów. Takich zmian nie da się kontrolować!!!

Możemy mieć jedynie wpływ na częstotliwość i natężenie tych emocji. Oczywistym faktem jest minimalizacja zagrożenia, jeśli emocje są niewielkie i rzadkie, podobne do tych, które przeżywa gracz niedzielny. Jednak jeśli grasz, nie możesz być nigdy pewny, że emocje nie mają złego wpływu na Ciebie!!!

Niestety to nie koniec niespodzianek. Najgorszym faktem jest to, że w przypadku częstego ataku emocji na nasz mózg, nie mamy szans, by nie zostać od nich uzależnionymi. W takim przypadku to również od nas nie zależy. To również jest reakcja chemiczna! I tak samo również można uzależnić się od złych, jak i od pozytywnych emocji.

Uzależnienie od złych emocji powoduje, iż podświadomie dążymy do porażek.

Uzależnienie od dobrych emocji powoduje, że za wszelką cenę do nich dążymy nie zważając na skutki grania.

Większość hazardzistów żyje w mylnym przekonaniu, iż w przypadku uzależnienia wystarczy przestać grać. Niestety patologiczny hazard jest chorobą, a skutki są podobne do tych, z jakimi borykają się narkomani.

Chcąc zostać profesjonalistami musimy zdawać sobie sprawę z tych zagrożeń i znać powody i skutki uzależnienia.

To jest tylko część darmowego fragmentu tego ebooka.
Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
  • darmowe ebooki (ponad 170)
  • specjalne rabaty
  • punkty lojalnościowe
  • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
  • promocje
  • informacje o nowościach
Zarejestruj się teraz
  
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
29,98 zł

GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Kiedy ostatni raz myślałeś lub myślałaś o giełdzie, jako o sposobie na dojście do bogactwa? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego...

PROMOCJA