W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Biznes i praca » Giełda i inwestycje » Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych 
Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych

Piotr Surdel

Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych

Kategoria: Giełda i inwestycje
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 83-7521-046-3
Ilość stron: 93
Format: plik PDF

46,99 zł Zamów wersję elektroniczną

56,99 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 281
 

Praktyczne podejście do inwestowania na rynku NASDAQ i NYSE

Gra giełdowa w naszym kraju jako sposób na życie zawodowe cieszy się coraz większą popularnością. Któż nie chce być niezależnym, nie mieć nad sobą szefa czy pracować z domu za duże pieniądze? Idea utrzymywania się z gry giełdowej jest bardzo, ale to bardzo atrakcyjna dla wszystkich, którzy umieją i lubią podejmować szybkie i trafne decyzje. Nie jest to jednak zajęcie dla wszystkich. Tylko ludzie będący w stanie poświęcić się prawie całkowicie zgłębianiu tajników rynku, gotowi do ciężkiej umysłowej pracy i wielu wyrzeczeń są w stanie osiągnąć spektakularny sukces w tej dziedzinie.

Najważniejszym faktem jest kwestia wrodzonych predyspozycji, a talent, czymkolwiek jest, nie jest tutaj niezbędny. Wrodzone predyspozycje, by zostać traderem* oczywiście sprawę bardzo ułatwiają, jednak brak owych predyspozycji nikogo nie dyskwalifikuje. Co więc staje się dla niektórych osób barierą nie do przejścia, co nie pozwala stabilnie zarabiać na giełdzie? Tak jak nie każdy może zostać pianistą, nie każdy zostaje traderem - nie wszyscy potrafią zapanować nad swymi emocjami, nie wszyscy potrafią uczyć się na swych błędach.

Zespół cech wywołujących impulsywne zachowania, brak racjonalnego myślenia, brak umiejętnego wyciągania wniosków, i co ważniejsze, korzystania z nich, to główne problemy, z którymi każdy w jakimś stopniu boryka się podczas gry na giełdzie. Jeśli nie potrafisz, Drogi Czytelniku, przezwyciężyć powyższych cech, które w jakimś stopniu są udziałem każdego z nas, to niestety masz małe szanse na stabilne zyski z handlu akcjami. Masz za to szanse na jednorazową dużą wygraną,
* Z braku lepszych terminów na określenie człowieka obracającego akcjami na własny rachunek trzeba użyć tutaj anglicyzmu, czyli terminu „Trader" jako że na pewno znacznie częściej będziesz mocno ryzykował, hazardem jednak nie będziemy się tutaj zajmować.

Kim jest trader?
Najprościej rzecz ujmując, jest to człowiek, który zarabia na handlu akcjami. Jednakże termin ten często odnosi się do daytraderów, czyli ludzi handlujących akcjami w bardzo małym horyzoncie czasowym otwierając i zamykając wszystkie transakcje w czasie trwania jednej, najdalej kilku sesji.

Trader nie jest maklerem ani brokerem - zdarzają się tutaj nieporozumienia. Makler to osoba zatrudniona przez dom maklerski w celu przekazywania zleceń klientów na rynki oraz ich finalizację. Broker to firma umożliwiająca dostęp do rynku osobom prywatnym oraz innym firmom, często zatrudniająca maklerów. Trader natomiast to osoba obracająca swoim kapitałem lub kapitałem firmy, dla której pracuje czerpiąca zyski jedynie z realizowanych w ten sposób profitów.

A oto, co odkryją przed Tobą kolejne rozdziały tego ebooka:

  • Rozdział pierwszy zawiera podstawowe informacje na temat giełdy akcji. Przybliża on również różne metody daytradingu jak i normalnego handlu.
  • Rozdział drugi traktuje o najważniejszych narzędziach daytradera, a mianowicie o drugim poziomie ceny oraz oknie czas i sprzedaż. Dowiesz się, co można z tych okien odczytać i co one znaczą.
  • W rozdziale trzecim znajduje się opis dwóch głównych typów rynków finansowych wraz z ich wadami i zaletami. Tutaj dowiesz się, kim jest market maker, a kim specjalista. Tutaj również znajduje się lista i opis największych rynków akcji świata.
  • Rozdział czwarty poświęcony został uregulowaniom rynków. Tutaj poznasz ciała nadzorujące rynki oraz zasady, których lepiej nie naginać.
  • W rozdziale piątym przyjrzymy się kilku pomysłom na temat tego, jak grać, żeby zarobić.

 

 Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

46,99 zł Zamów wersję elektroniczną 56,99 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
0,00 zł

PROMOCJA