W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Komputery i Internet » Programowanie i bazy danych » Delphi - 31 przydatnych programów 
Delphi - 31 przydatnych programów

Przemysław Pisula

Delphi - 31 przydatnych programów

Kategoria: Programowanie i bazy danych
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-109-2
Ilość stron: 282
Format: plik PDF

31,00 zł Zamów wersję elektroniczną

41,00 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 313
 

Delphi, opracowane przez firmę Borland, jest następcą środowiska Turbo Pascal będącego połączeniem kompilatora języka Pascal ze środowiskiem edycyjnym.

Dlaczego Delphi jest takie popularne?
Jest to narzędzie typu RAD (Rapid Application Development), które umożliwia błyskawiczne tworzenie bardzo zaawansowanych technicznie aplikacji przy minimalnym wkładzie pracy ze strony programisty. Gotowe komponenty wykonają prawie całą pracę za Ciebie - wyzwaniem pozostaje jednak umiejętność właściwego ich używania, by stworzyć program robiący dokładnie to, czego od niego oczekujesz. 

Delphi cieszy się w Polsce stosunkowo dużą popularnością, także ze względu na relatywną prostotę i powszechność różnego rodzaju poradników dla początkujących. Jednym z takich poradników jest niniejsza publikacja.

Ebook „Delphi - 31 przydatnych programów" jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, by zacząć sprawnie posługiwać się komponentami Delphi, a nawet tworzyć własne komponenty. Dzięki jego unikalnemu podejściu do tematu - krok po kroku zbudujesz przykładowe programy i tym samym dowiesz się, jak zastosować dany komponent w praktyce.  

Jakie (między innymi) programy nauczysz się pisać?

 • „Ankieta"
 • Przeglądarka grafiki i slajdów
 • „Kalkulator"
 • Zgaduj-Zgadula
 • „Odtwarzacz muzyczny"
 • „Kolory RGB"
 • „Równanie kwadratowe - obiektowo"
 • „Baza Danych Firmy"
 • „Zmień tapetę, otwórz inny program"
 • „Odtwarzacz filmów"
 • „Przeglądarka stron WWW"
 • „Edytor tekstu" i inne

Informacje od autora:

Niniejsza publikacja przedstawia 30 programów stworzonych w popularnym środowisku programistycznym, jakim jest Delphi. Przeznaczona jest dla początkujących, ale i takich, którzy mają już pewne doświadczenie w programowaniu.

Publikacja zakłada, że Czytelnik zapoznał się z podstawami Object Pascala oraz umie poruszać się w środowisku Delphi. Dlatego nie będę omawiał tutaj tych spraw. Opis tych rzeczy można znaleźć w wielu książkach i podręcznikach.

Ebook ten ma na celu przedstawić Czytelnikowi praktyczne zastosowanie posiadanej wiedzy. Książka przedstawia programy wraz z ilustracjami, kodem źródłowym i komentarzami. Publikowane tutaj programy mogą stanowić wstęp do dalszej ich rozbudowy.

Na początku każdego programu Czytelnik znajdzie wyjaśnienie jego działania, opis zastosowanych komponentów, a dalej szczegółowe wyjaśnienie działania wszystkich użytych instrukcji, funkcji i procedur.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

31,00 zł Zamów wersję elektroniczną 41,00 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Zostań Supersprzedawcą
21,70 zł

Zostań Supersprzedawcą

Poznaj 21 świetnych sposobów, aby sprzedawać więcej, szybciej i łatwiej...

PROMOCJA