W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Biznes i praca » Prawo » Dodatki do wynagrodzeń 
Dodatki do wynagrodzeń

Marek Rotkiewicz

Dodatki do wynagrodzeń

Kategoria: Prawo
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-60863-46-6
Ilość stron: 31
Format: plik PDF

17,70 zł Zamów wersję elektroniczną
 

Pracujesz w tym samym zakładzie od dłuższego czasu i nie dostałeś podwyżki? Podwyżka przysługuje nie tylko za awans - również za staż pracy, do którego wlicza się także urlop wychowawczy.

Obecnie trudno jest przetrwać z jednej pensji. Wiele osób dorabia sobie po godzinach dodatkowymi zajęciami. Ty też o tym myślałeś? Może nie potrzebujesz szukać drugiego źródła dochodu.

Sprawdź, czy dostajesz wszystkie dodatki, na które zasługujesz i idź na rozmowę z przełożonym!

Z eBooka dowiesz się:

  • które grupy pracowników nie mają prawa do dodatku za nadgodziny,
  • którzy pracownicy nie mogą pracować w porze nocnej,
  • komu przysługują dodatki wyrównawcze,
  • jaki dodatek przysługuje za każdą godzinę pracy wykonywanej w warunkach szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia przy każdym z czterech stopni szkodliwości lub uciążliwości,
  • czym się różni premia od nagrody.

Dzięki analizie przykładów będziesz umiał obliczyć m.in.:

  • dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych,
  • dodatek za pracę w porze nocnej,
  • dodatek wyrównawczy.

EBook zawiera wiele konkretnych przykładów - sytuacji rzeczywistych, z którymi możesz się spotkać oraz dokładnie opisane sposoby ich rozwiązania. Nierzadko przykłady dotyczą skomplikowanych sytuacji, ale autor wyjaśnia je w przystępny sposób, operując konkretnymi kwotami.

W jaki sposób należy wypłacić pracownikowi nadgodziny za sobotę (nie ma możliwości udzielenia dodatkowego dnia wolnego, pracownik choruje). Pracownik zatrudniony jest na 6/8 a pracował w wolny dzień 8 godzin. Czy pracownikowi należy zapłacić 6 godzin z dodatkiem 100% i 2 normalnego wynagrodzenia czy 8 godzin z dodatkiem 100%?

Prowadzę księgowość w małej szkole. Niektórzy nauczyciele dojeżdżają do pracy z sąsiednich miejscowości, często są to spore odległości. Czy możemy im przyznać dodatek za pracę w uciążliwych warunkach? Czy można ich wesprzeć w jakiś inny sposób?

Pan Tomasz przepracował w nocy 41 godzin w styczniu 2006 r., miesięcznie zarabia 1500 zł. W jakiej wysokości dodatek za nocki mu przysługuje?

O autorze

Marek Rotkiewicz - prawnik specjalizujący się w prawie pracy. Autor kilku książek i ponad 600 artykułów z tego zakresu. Opublikował m.in. Jak obniżyć koszty zatrudnienia w firmie (Wydawnictwo Biblioteczka Pracownicza, 2005 r.), Urlopy wypoczynkowe w różnych systemach czasu pracy (Wydawnictwo ODDK, 2005 r.), Jak znaleźć pracę w Unii Europejskiej (Wydawnictwo ODDK, 2005 r.).Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

17,70 zł Zamów wersję elektroniczną
  
CzasNaE-Biznes
37,00 zł

CzasNaE-Biznes

Pierwsze polskie "kompendium" wiedzy o E-biznesie. Poznaj sprawdzone i skuteczne metody zarabiania w Internecie, spisane na 652 stronach przez Piotra Majewskiego - znanego specjalistę od marketingu internetowego.

PROMOCJA