W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Hobby » Drewno zamiast benzyny - fragment 

H.LaFontaine, P.Zimmerman

Drewno zamiast benzyny - fragment

Kategoria: Hobby
Wydawca: Złote Myśli

Format: plik PDF

 

UWAGA: To wydaje się tak niewiarygodne, że aż może być prawdziwe!  

Raport ten jest omówieniem jednego z wielu opracowań technologii kryzysowych sponsorowanych przez Federal Emergency Management Agency (federalnej agencji ds. zarządzania w sytuacjach kryzysowych). Celem tego raportu jest sformułowanie precyzyjnej, ilustrowanej instrukcji budowy, instalacji oraz obsługi urządzenia zgazowującego biomasę (tj. generatora „gazu drzewnego" lub „gazu generatorowego"), który będzie w stanie zapewnić awaryjne paliwo dla pojazdów takich jak ciągniki i ciężarówki, gdy źródła zaopatrzenia w paliwa płynne będą niedostępne przez dłuższy okres. Instrukcja ta została przygotowana jako podręcznik do użycia przez każdego mechanika, który jest w stopniu wystarczającym biegły w wyrobie przedmiotów z metalu lub naprawach silników.

Na podstawie instrukcji zawartych w tej publikacji zbudujesz generator gazu drzewnego (tzw. holzgas), którym to gazem będziesz w stanie napędzać swój samochód. Tak więc Twoje auto będzie jeździć nie na benzynę czy olej napędowy, ale na drewno!

Pewnie jesteś nieźle zaskoczony? Zapewniam Cię jednak - w ten sposób można zasilać samochód. I nie tylko samochód, ale również np. agregat prądotwórczy czy kocioł centralnego ogrzewania. Gaz produkowany był już w ten sposób (z węgla) 200 lat temu i służył do gotowania w kuchenkach i oświetlania ulic.

Poznaj dowody, że to jest naprawdę możliwe
Czy zauważyłeś, że benzyna i olej napędowy kosztują coraz więcej, że praktycznie nieustannie rosną ich ceny? Czy uświadomiłeś sobie, że wydatki na utrzymanie samochodu co miesiąc są coraz większe? Spróbuj przez moment nie myśleć o tym, co będzie za jakiś czas, gdy benzyna będzie kosztować 6 zł za litr oraz ile wtedy będziesz wydawać pieniędzy.

Eksploatacja silnika spalinowego na gaz drzewny jest kilka razy tańsza niż na benzynie. Skąd taka wielkość?

Według różnych źródeł jeden litr benzyny odpowiada 2,5 - 4 kg drewna zgazowanego w generatorze. Załóżmy, że za 70 złotych można kupić 1 metr przestrzenny drewna, co daje około 400 kg. W najgorszym przypadku więc - odpowiednik 100 litrów benzyny. To daje 70 groszy za litr benzyny, ponad 5 razy mniej niż cena tego paliwa na stacjach benzynowych!

Zwróć uwagę - ponad 5x mniej - tyle pieniędzy oszczędzisz gdy drewno kupisz. A co w przypadku, gdy drewno zdobędziesz za darmo? W wielu przypadkach można pozyskać bardzo dobre paliwo do generatora za cenę transportu, np. z sadów po przycinaniu drzew, z przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, z zakładów stolarskich. Oznacza to, że będziesz swój silnik na gaz drzewny zasilać praktycznie za darmo!

SPECJALNY DODATEK:
Książka jest instrukcją budowy urządzenia przystosowanego raczej do pracy krótkotrwałej niż ciągłego użytkowania. Dlatego oprócz książki otrzymasz dodatkowe informacje, dotyczące między innymi modyfikacji pozwalających na ciągłą i stacjonarną pracę!


I JESZCZE JEDEN BONUS:
Dostaniesz również dostęp do zamkniętego działu forum dyskusyjnego na stronie poświęconej zagadnieniom zgazowania paliw stałych i tanim paliwom alternatywnym - na forum tym będziesz otrzymywać odpowiedzi na pytania i wątpliwości.Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
  • darmowe ebooki (ponad 170)
  • specjalne rabaty
  • punkty lojalnościowe
  • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
  • promocje
  • informacje o nowościach

Zarejestruj się teraz
  
GPW III - Analiza techniczna w praktyce
39,97 zł

GPW III - Analiza techniczna w praktyce

GPW - Analiza techniczna w praktyce. Współczesna analiza techniczna i wynikające z niej metody i techniki inwestycyjne. Poznaj receptę na to, aby "wstrzelić" się w rynek!

PROMOCJA