W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Hobby » Muzyka » Fenomen grozy w muzyce 
Fenomen grozy w muzyce

Maciej Żołnowski

Fenomen grozy w muzyce

Kategoria: Muzyka
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-032-4
Ilość stron: 157
Format: plik PDF

29,95 zł Zamów wersję elektroniczną

45,50 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 141
 

Ten Ebook dotyczy w pełni nowego zagadnienia, jakim jest funkcjonowanie muzyki wyrażającej czy też wzbudzającej uczucie grozy.

Groźne są sytuacje, w których czujemy nagłą suchość w gardle i przyspieszone bicie serca. Skąpani w półmroku nocy przez trupioblady księżyc, smagani w szaleńczym "danse macabre" podmuchami wichru, nosimy w sobie kir morderczego, paraliżującego do granic wytrzymałości strachu.

Publikacja "Fenomen grozy w muzyce" pozwoli Ci przede wszystkim poznać ogólny mechanizm semiotyzacji muzyki (teoria Peirce'a-Noskego) oraz pozwoli Ci "zabawić się" najnowszymi zdobyczami psychoakustyki muzycznej (teoria strumieni i obiektów słuchowych).

Jeśli jesteś kompozytorem, albo należysz do grona kino-maniaków i teoretyków sztuki, będzie Ci dane zapoznać się z przykładami muzycznymi i filmowymi (kino niezależne, polski horror filmowy - przykłady zapisane w formatach komputerowych; opis fabuły filmów: "Lokis", "Wilczyca", "Diabeł", Widziadło" itd.; omówienie historii horroru filmowego i multimedialnego, z grami komputerowymi na czele!).

Czy jesteś gotowy na spotkanie z najbardziej przerażającą i pierwotną spośród emocji?

  • Czy muzyka może straszyć niczym duchy w Halloween?
  • Jakie chwyty muzyczno-techniczne decydują o tym, że słuchając muzyki w trakcie seansu kinowego drżymy z przerażenia?
  • Które z tych "mrożących krew w żyłach" chwytów odnajdujemy w muzyce dawnych mistrzów, a które odnajdujemy w polskim horrorze filmowym?
  • W jaki sposób od podstaw (podstaw wyznaczonych psychologią emocji) można programować struktury o wybitnie destrukcyjnym i repulsywnym wydźwięku?
  • I jak skutecznie komponować muzykę do horroru?

Z publikacji "Fenomen grozy w muzyce" dowiesz się także:

  • Co takiego wzbudza w nas tak - obok radości i gniewu - pierwotną emocję?
  • Co właściwie powoduje, że włada nami uczucie trwogi, lęku lub inna jeszcze reakcja o charakterze repulsywnym?
  • Jaka jest różnica między lękiem a zwykłym strachem?
  • I w jaki sposób na gruncie muzyki (zwłaszcza zaś - muzyki filmowej) funkcjonuje to "diabolus in musica"?

Drogi Czytelniku! Kiedy z uwagą przeczytasz "Fenomen grozy w muzyce" i kiedy następnym razem zaczniesz oglądać film grozy pojmiesz błyskawicznie, iż specyfika muzyki mrożącej krew w żyłach wynika z chęci wywołania... strachu (a jest to działanie świadome i sformalizowane). I to Ty, Ty (Drogi Czytelniku) masz się bać! A stosując podobne zabiegi muzyczno-techniczne na własnym podwórku, możesz straszyć równie skutecznie, co sam Frankenstein. Gdziekolwiek i kimkolwiek jesteś, niech moc grozy zaklętej w dźwięku będzie z Tobą!

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup publikacji, zobacz co Autor zdecydował dołączyć do każdego zakupu, zupełnie gratis:

BONUS #1
Zbiór 25, wysokiej jakości sampli w formacie wave, stworzonych przez Autora, wraz z pełnymi prawami majątkowymi do dowolnego ich wykorzystania we własnym zakresie.

BONUS #2
Kolekcja plików midi - fragmentów utworów, o których jest mowa w publikacji. To klasyka muzyki grozy i znane standardy z horrorów, dzięki którym dowiesz się jak 'straszyć' muzyką.

O Autorze:

Maciej Żołnowski
Jestem kompozytorem i publicystą, absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Praktykowałem w studiach nagraniowych (Voiceland i Tuba Records), w Liceum Muzycznym we Wrocławiu, a od 2003 roku udzielam się w Wikipedii oraz w pismach: Estrada i Studio, Gazeta Kołobrzeska, hifi.pl (mając na swym koncie blisko pięćdziesiąt artykułów).

Moje zainteresowania obejmują szeroko rozumianą tematykę muzyczną i muzykologiczną (psychoakustyczna przestrzeń wirtualna w muzyce, semantyczny opis barwy dźwięku, fenomen grozy w muzyce, harmonia specjalna i komputerowe wspomaganie procesu kompozycji, teoria aranżacji muzycznej, genologia muzyki popularnej i pojęcie stylu muzycznego, semiologia dzieła muzycznego, kategorie estetyczne w filmie).

Jestem autorem muzyki do filmu „Hypnos" w reżyserii Pawła Chyrowskiego, twórcą muzyki teatralnej, radiowej i telewizyjnej. Zrealizowałem (wraz z Janem Sokolnickim) „Zimową opowieść" dla Kuriera Szczecińskiego i Radia Koszalin oraz wydałem kilkanaście utworów nutowych (Nuty.pl).Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

29,95 zł Zamów wersję elektroniczną 45,50 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
GPW III - Analiza techniczna w praktyce
39,97 zł

GPW III - Analiza techniczna w praktyce

GPW - Analiza techniczna w praktyce. Współczesna analiza techniczna i wynikające z niej metody i techniki inwestycyjne. Poznaj receptę na to, aby "wstrzelić" się w rynek!

PROMOCJA