W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Biznes i praca » Giełda i inwestycje » Fundusze inwestycyjne 
Fundusze inwestycyjne

Andrzej Banachowicz

Fundusze inwestycyjne

Kategoria: Giełda i inwestycje
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-481-9
Ilość stron: 111
Format: plik PDF

21,70 zł Zamów wersję elektroniczną

31,70 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 443
 

Jedną z bezpieczniejszych opcji pomnażania kapitału są fundusze inwestycyjne!

Coraz głośniej mówi się na temat zabezpieczania swojej przyszłości. Najbardziej pesymistyczne wiadomości sugerują wręcz, że instytucje takie jak ZUS nie będą istniały w całkiem niedalekim horyzoncie czasowym. Ile by w tym prawdy nie było, jedno jest pewne. O swoją emeryturę musisz zadbać samodzielnie! Czasy się zmieniły i pojęcie bezpiecznej pracy na etacie straciło całkowicie swój sens.

Ale są też dobre wieści związane z tą zmianą. Gospodarka jeszcze nigdy nie rozwijała się tak dynamicznie jak w tej chwili. Nigdy przedtem nie istniało ponadto tak wiele różnych instrumentów finansowych, które - przy odpowiedniej wiedzy - skutecznie pomnożą Twój kapitał.

Fundusze inwestycyjne funkcjonują w naszym kraju już od kilkunastu lat. Przez ten czas powstało wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz rozszerzała się ich oferta. W chwili obecnej na polskim rynku funkcjonują 22 towarzystwa, a liczba oferowanych przez nie funduszy inwestycyjnych wynosi około 150. W Polsce około 3% społeczeństwa przeznacza środki na fundusze inwestycyjne, a w związku ze świetnymi wynikami rośnie z dnia na dzień popularność funduszy oraz liczba inwestorów.

Książka „Fundusze Inwestycyjne" podzielona została na 4 części:

TEORIA - w tej części odnajdziesz wszelkie informacje dotyczące funduszy inwestycyjnych w ogóle. Jest to wiedza teoretyczna w pigułce, wiedza potrzebna Ci do świadomego inwestowania w fundusze.

PRAKTYKA - znajdziesz tam informacje o praktycznym zastosowaniu wiedzy o funduszach, takie jak: wyszczególnienie miejsc, gdzie można nabyć fundusze, opłaty z tym związane oraz kwestie dotyczące podatku od zysku.

DODATEK - INNE FORMY INWESTOWANIA W FUNDUSZE - opis kilku form inwestowania i usług z udziałem funduszy, takich jak: fundusze parasolowe, lokata z funduszem czy ubezpieczenie z funduszem.

SŁOWNIK POJĘĆ - jak sama nazwa wskazuje, jest to wykaz pojęć związanych z funduszami inwestycyjnymi, użyteczny w każdym momencie czytania tejże publikacji - wystarczy przejść na końcowe strony.

W książce znajdziesz liczne symulacje oraz przykłady, które unaocznią Ci różnice w zyskach z tradycyjnych lokat bankowych, a funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo dowiesz się z niej:

 • Czy inwestowanie w fundusze jest bezpieczne?
 • Czym jest dywersyfikacja i w jaki sposób może ona w zwiększeniu Twoich zysków?
 • W jaki sposób skonstruować własny portfel inwestycyjny?
 • Jakie są strategie inwestycyjne i która z nich jest najbardziej opłacalna?
 • Czym są fundusze hedgingowe?
 • Czym jest PSO i jakie zyski potrafi wygenerować?
 • Gdzie można nabywać jednostki funduszy inwestycyjnych oraz jakie opłaty się z tym wiążą?
 • W jaki sposób zarabia się na funduszach inwestycyjnych?
 • Czym są fundusze parasolowe i czy przeznaczone są dla każdego?
 • Czym są lokaty z funduszem, czym fundusze funduszy, a czym ubezpieczenie z funduszem? Z których opcji warto korzystać?
 • Czym tak właściwie jest fundusz inwestycyjny oraz jak rozwijały się one w Polsce i na świecie?
 • Czy warto inwestować w fundusze inwestycyjne - jakie są ich zalety, a jakie wady?
 • Jakie korzyści dają fundusze inwestycyjne?
 • Czym różnią się one od tradycyjnych lokat bankowych?
 • Jakie są rodzaje funduszy inwestycyjnych i który z nich najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom?

Jak widzisz znajdziesz tutaj mnóstwo użytecznej wiedzy. Po lekturze tej książki w założeniu autora powinieneś już umieć wybrać właściwy sobie fundusz inwestycyjny, a nawet doradzić w wyborze Twoim znajomym. Co więcej - Twoi znajomi sami zainteresują się funduszami inwestycyjnymi, gdy zobaczą, że po przeczytaniu tej jednej książki jesteś w stanie generować zyski bez jakichkolwiek codziennych działań z tym związanych.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

21,70 zł Zamów wersję elektroniczną 31,70 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Inwestowanie pieniędzy w praktyce
39,00 zł

Inwestowanie pieniędzy w praktyce

Odkryj skuteczne sposoby inwestowania dostępne w Polsce i zacznij budować swoje bogactwo - możesz zacząć nawet od małych kwot...

PROMOCJA