INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1708932705', '3ebdf7f94426a39d29a298d05f29b6ed', '3.235.145.108', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#inteligencja_twojego_dziecka__czesc_2-ebook-310.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Inteligencja Twojego Dziecka - część 2
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Psychologia » Wychowanie dzieci » Inteligencja Twojego Dziecka - część 2 
Inteligencja Twojego Dziecka - część 2

Jolanta Gajda

Inteligencja Twojego Dziecka - część 2

Kategoria: Wychowanie dzieci
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-199-3
Ilość stron: 105
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 339
 

Przekonaj się, jak prostymi metodami możesz wspierać rozwój umysłu Twojego dziecka.

Nie powierzaj szkole rozwijania umysłu Twojego dziecka. To, jak będzie sobie radziło w klasie, jak będzie umiało spożytkować wtłaczaną tam wiedzę, a przede wszystkim jak będzie umiało wykorzystać swoje własne wrodzone talenty i uzdolnienia i czy w ogóle będzie ich świadome - to zależy głównie od Ciebie.

A wystarczy tak niewiele... Stawiać dziecku właściwe pytania, odpowiednio reagować na jego ciekawość, stosować proste ćwiczenia i zabawy, wykorzystywać zwykłe rutynowe czynności dnia codziennego do edukacji kilkulatka. Nawet tak prozaiczna czynność jak obieranie przez Ciebie ziemniaków może być dla Twojego dziecka bardzo kształcąca :)

Chcesz wiedzieć więcej? Sięgnij więc po drugą część poradnika „ABC Mądrego Rodzica - Inteligencja Twojego dziecka". Dowiesz się z niej:

  • czym jest inteligencja językowa i jakie działania podjąć, by ją rozwijać u swojego malucha
  • dlaczego nie taki diabeł straszny, czyli jak rozwiniesz u dziecka inteligencję logiczno-matematyczną
  • jakie ćwiczenia i zabawy stosować, by rozwinąć inteligencję wizualno-przestrzenną, naukową i emocjonalną
  • na czym polega kreatywność i jak wspierać twórcze myślenie u swojego dziecka

A na deser - poznasz 26 sposobów na to, jak rozwijać wszystkie wymienione tu rodzaje inteligencji dziecka w trakcie przygotowywania obiadu, a dokładniej - w trakcie obierania ziemniaków. Niemożliwe? A jednak :)

Przeczytawszy tego ebooka, przekonasz się, że aktywne wspieranie rozwoju umysłu Twojego dziecka nie jest ani czasochłonne, ani kosztowne.

Posyłając malucha do szkoły, wiele rodziców zastanawia się, jak ich dziecko da sobie radę w klasie, jakim będzie uczniem. Czy jest wystarczająco inteligentne? Czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami? I co ważniejsze:

Czy edukacja szkolna zapewni dziecku sukces w dorosłym życiu?

Tak naprawdę powodzenie Twojego dziecka zarówno w szkole, jak i potem w życiu dorosłym zależy od tego, jak Ty, jako rodzic wykorzystasz pierwsze 6-10 lat życia Twojego dziecka. A szkoła? Spójrz, co o szkole powiedział George Bernard Shaw:

„Nie ma na świecie nic tak potwornego, stworzonego z myślą o niewinnych ludziach, jak szkoła. Przede wszystkim jest to więzienie. Ale pod pewnymi względami jest nawet bardziej okrutne. W więzieniu bowiem mogą się znęcać nad twoim ciałem, ale nie torturują twojego mózgu."

Nie licz więc na to, że szkoła zadba o rozwinięcie wyjątkowych uzdolnień Twojego dziecka i o pełen rozkwit jego umysłu. Wytłumaczę Ci to obrazowo.

Wyobraź sobie taką bajkową szkołę, do której przychodzą różne figury geometryczne - koła, trójkąty, romby, kwadraty, pięciokąty, także figury zupełnie nieregularne, nigdzie nieopisane, każda w innym kolorze. Wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. I co robi owa szkoła? Bierze nożyczki i bezlitośnie przycina wszystkie figury do wytyczonego kształtu. Ciach z prawej, ciach z lewej, jeszcze z góry i z dołu - i z koła robi się szablonowy kwadracik...

I tak równiutko przycina wszystkie figury. Te, co pierwotnie były kwadratami, miały trochę szczęścia, ale jeśli z wymiarem coś nie pasowało, to i one zostały „przystrzyżone". Mało tego, wszystkie kwadraciki o identycznych wymiarach trzeba jeszcze pomalować tym samym kolorem... I w ten sposób wyjątkowość każdej z figur została gdzieś zatracona...

Oto, co mówi autorka ebooka:

Wiele z dzieci idzie przez życie, będąc zupełnie nieświadome talentów i uzdolnień, z jakimi się urodziły. Dlaczego? Bo nikt nie zadał sobie trudu, żeby je odkryć... A można temu przecież zapobiec, podchodząc do spraw rodzicielstwa odpowiedzialnie i mądrze.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną 29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
29,98 zł

GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Kiedy ostatni raz myślałeś lub myślałaś o giełdzie, jako o sposobie na dojście do bogactwa? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego...

PROMOCJA