W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Psychologia » Relacje międzyludzkie » Nieśmiałość - jak się jej pozbyć? 
Nieśmiałość - jak się jej pozbyć?

Aleksander Łamek

Nieśmiałość - jak się jej pozbyć?

Kategoria: Relacje międzyludzkie
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-432-1
Ilość stron: 172
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

39,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 421
 

"Nieśmiałość - jak z nią skutecznie walczyć" prezentuje kilkadziesiąt sprawdzonych metod na przezwyciężanie nieśmiałości. Jeśli zdecydujesz się na stopniowe wcielanie ich w życie, to w ciągu kilku miesięcy możesz ograniczyć swoją nieśmiałość lub też pozbyć się jej całkowicie!

Książka została tak napisana, aby osoby ją przerabiające mogły zacząć od stosowania najprostszych technik, z którymi poradzą sobie nawet bardzo nieśmiałe osoby. W miarę przezwyciężania swojej nieśmiałości osoby te mogą przejść do stosowania kolejnych metod.

Publikacja prezentuje m.in. następujące zagadnienia:

Internet. Globalna pajęczyna dzięki swojej anonimowości i braku rzeczywistego kontaktu z drugą osobą może być ważnym narzędziem dla osób nieśmiałych.

Publiczne wystąpienia. Wiele osób (nie tylko tych nieśmiałych) boi się publicznie występować. Znając przedstawione w książce techniki publicznego występowania będziesz w stanie znacznie lepiej sobie z nimi radzić.

Mentorzy. Kolejnym sposobem pracy nad sobą może być dla osoby nieśmiałej posiadanie mentorów - wzorów do naśladowania. Dowiesz się jacy mentorzy mogą Ci się przydać oraz gdzie ich szukać.

Porażki. To co powoduje, że osoby nieśmiałe często nie podejmują walki ze swoją nieśmiałością, to obawa przed porażką. Porażek nie da się uniknąć. Można jednak nauczyć się wykorzystywać je do walki z nieśmiałością.

Śmiech i humor. Śmiech jest dla osoby nieśmiałej doskonałym narzędziem. Jest atrakcyjny - lubimy towarzystwo uśmiechniętych, radosnych ludzi o dużym poczuciu humoru. Śmiech pozwala zwalczać stres i inne negatywne emocje. Humor pomaga nam pozytywnie myśleć, dowartościowuje nas i motywuje do działania.

Stres. Nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie stresu z naszego życia. Dzięki zawartym w książce poradom będziesz jednak w stanie ograniczyć swój poziom stresu.

Rozmowy. Ponieważ dla osoby nieśmiałej mówienie do drugiej osoby sprawia bardzo dużo kłopotu, dlatego powinna ona wyszukiwać takie sytuacje, gdzie będzie mogła poczuć się na tyle komfortowo, aby móc przełamać się i zacząć mówić. Podczas lektury książki nauczysz się wyszukiwać takie sytuacje.

Cisza. Dla osób nieśmiałych cisza jest czymś przerażającym. Boją się one, że podczas rozmowy nagle nie będą miały nic do powiedzenia, zapadnie cisza i skompromitują się. Nauczysz się jak móc zawsze mieć coś ciekawego do powiedzenia oraz jak czuć się komfortowo nawet gdy zapadnie cisza.

Znajomi i przyjaciele. Osoby nieśmiałe mają z reguły niewielu znajomych i przyjaciół. Dowiedz się jak to zmienić.

Analiza nieśmiałości. Nie ma dwóch osób nieśmiałych dokładnie w taki sam sposób. Dla jednych największym problemem jest mówienie do drugiej osoby, dla innej publiczne przemawiania, dla jeszcze innej stres. Dlatego zanim weźmiemy się za walkę z Twoją nieśmiałością, warto dokładnie uzmysłowić sobie, co dokładnie składa się na nią.

Pewność siebie. Podstawowym problemem osób nieśmiałych jest to, że brakuje im pewności siebie i wiary we własne siły. Dlatego nauczysz się zyskiwać większą pewność siebie.

Przejmowanie się. Dla osób nieśmiałych bardzo poważnym problemem jest nadmierne przejmowanie się tym, co inni sobie o nich pomyślą. To z kolei blokuje je przed nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. Na szczęście istnieją proste techniki, dzięki którym można dużo mniej przejmować się opiniami innych ludzi.

Podświadomość. Nasz umysł podświadomy to potężne narzędzie, które może nam pomóc przezwyciężać blokady, jakie posiadają osoby nieśmiałe.

Pozytywne myślenie. Osoby nieśmiałe często są mistrzami w myśleniu negatywnym. Dziesiątki razy w myślach roztrząsają negatywne sytuacje, oceniając siebie bardzo surowo. Te negatywne myśli bardzo blokują takie osoby. Nauczą się one myśleć bardziej pozytywnie.

Od autora:

Witaj,

Gdy mówię znajomym, że kiedyś byłem bardzo nieśmiałą osobą, to albo wybuchają śmiechem, albo patrzą na mnie podejrzliwie, wietrząc jakiś podstęp. W tej chwili trudno im uwierzyć, że kiedyś miałem bardzo duże problemy z rozmawianiem z innymi ludźmi, miałem mało znajomych i przyjaciół, potrafiło mnie zestresować nawet najbardziej błahe wydarzenie.

W tej chwili po mojej nieśmiałości nie został nawet ślad - potrafię swobodnie porozumiewać się z innymi w praktycznie każdej sytuacji, występuję publicznie w mediach, prowadzę szkolenia oraz grupowe zajęcia dla pacjentów.

Dojście do takich efektów nie było łatwe. Zajęło mi kilka lat ciężkiej pracy nad sobą. Musiałem uczyć się na własnych błędach. Aby popełniać ich mniej kupowałem książki poświęcone nieśmiałości. Niestety okazało się, że książki te są mało przydatne, gdyż albo skupiały się na teoretycznych aspektach nieśmiałości (np. skąd bierze się nieśmiałość), albo prezentowane w nich rady były na tyle ogólne, że trudno było je zastosować w praktyce.

Dlatego gdy zupełnie udało mi się przezwyciężyć problem z własną nieśmiałością, postanowiłem stworzyć praktyczny poradnik, który pomoże innym nieśmiałym osobom w zmniejszeniu, a następnie w wyeliminowaniu tego problemu z ich życia.

O autorze:

Aleksander Łamek

Od ponad 10 lat zajmuje się tematyką ludzkiego samorozwoju. Przez szereg lat pracował jako dziennikarz prasowy. Jest autorem kilku książek, m.in. "Terapia śmiechem. Praktyczny poradnik" . Od 5 lat zajmuje się terapią śmiechem i prowadzi grupowe sesje terapii śmiechem w Centrum Onkologii w Warszawie.

Jest twórcą kilku autorskich szkoleń, m.in. „Sukces z humorem". W latach 2003-2004 był prezydentem Klubu Ludzi Sukcesu w Warszawie. Jako ekspert od terapii śmiechem i ludzkiego rozwoju ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów w telewizji, radiu i prasie (m.in. Glamoure, Gazeta Wyborcza, Przyjaciółka, Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP, TVN Style, Polsat).Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną 39,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Zabójcza koncentracja
19,97 zł

Zabójcza koncentracja

Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych zadaniach?

PROMOCJA