W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Komputery i Internet » Programowanie i bazy danych » Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2 
Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2

Mirosław J. Kubiak

Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2

Kategoria: Programowanie i bazy danych
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 83-7521-105-2
Ilość stron: 264
Format: plik PDF

29,98 zł Zamów wersję elektroniczną

49,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 270
 
Delphi i C++ Builder to 32 bitowe, w pełni obiektowe, zintegrowane środowiska RAD (ang. Rapid Application Development) do szybkiego tworzenia aplikacji w systemie operacyjnym Windows. Te dwa środowiska programistyczne dominują teraz w firmach, to w nich powstaje większość spersonalizowanych aplikacji bazodanowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Standardową metodą jest uczenie się programowania "język po języku". A co powiesz na dwa w jednym? Co gdybyś przy okazji zagłębiania się w szczegóły danej instrukcji w Delphi dowiedział się od razu, jak to samo robi się w C++ Builderze?

Co znajdziesz w tym ebooku?

 • Tablice. W rozdziale dowiemy się w jaki sposób deklarujemy tablice jedno- i dwuwymiarowe, na czym polega sor­towanie bąbelkowe oraz o tym, że tablice przechowują nie tylko licz­by, ale również teksty.
 • Podprogramy. W rozdziale dowiemy się co to są pod­programy i do czego można je wykorzystać, jak definiujemy proce­dury i funkcje, jak przekazujemy informacje procedurom i funkcjom, co to są zmienne globalne i lokalne oraz co to jest rekurencja.
 • Elementy grafiki. W rozdziale nauczymy się pisać proste programy graficzne w Delphi i C++ Builder oraz przed­stawimy graficzny przykład programu rekurencyjnego.
 • Przechowywanie informacji w rekordach i w strukturach. Rozdział zawiera informacje o rekordach i struk­turach oraz w jaki sposób te informacje są przechowywane w języku Delphi i C++ Builder.
 • Elementy programowania obiektowego. W rozdziale poznamy elementy programowania obiektowego, na­uczymy się pisać proste programy zawierające obiekty oraz dowiemy się na czym polega hermetyzacja danych, dziedziczenie i polimor­fizm.
 • Operacje wejścia/wyjścia - część II. Pliki. W rozdziale opowiemy co to są pliki oraz dowiemy się jak zapisywać in­formacje do pliku i jak je odczytywać.
 • Wskaźniki. Ten rozdział przybliży nam zawiłości wskaźników oraz poznamy w nim sposoby przekazywania parametrów przez wskaźnik i przez referencję.
 • Zmienne dynamiczne. W rozdziale omówiono różnicę pomiędzy zmiennymi statycznymi a zmiennymi dynamicz­nymi oraz jak przydzielać i zwalniać pamięć dla zmiennych dynamicznych.
 • Algorytmy numeryczne. W rozdziale omówiono kilka wybranych algorytmów numerycznych.

To nie wszystko:

 • D1. Formatowanie łańcuchów tekstowych
 • D2. Wybrane systemowe procedury konwersji typu
 • D3. Standardowe procedury obsługujące pliki (Delphi)
 • D4. Wyświetlanie komunikatów
 • D5. Wartości parametru Flags dotyczące liczby i rodzaju przycisków
 • D6. Grafika w Delphi i w C++ Builder

O autorze:

Mirosław J. Kubiak jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym ukończył fizykę. Obecnie pracuje jako nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Technicznych i w II LO w Grudziądzu. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, popularnonaukowych i innych, m. in. z fizyki, astronomii, archeoastronomii oraz nauczania na odległość.

W 1991 roku na międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Centre Informatique Pedagogique w Genewie (Szwajcaria) zajął IX miejsce za edukacyjny program komputerowy: Numeryczne całkowanie równania Schrödingera.

Jest autorem trzech podręczników dotyczących nauczania na odległość (dwa z nich wydało wydawnictwo MIKOM), Słownika technologii informacyjnej (MIKOM 1999) oraz podręcznika Programuję w językach Turbo Pascal i C/C++ (MIKOM 2001), w którym w sposób nowatorski zaproponował równoległą naukę w dwóch językach programowania Turbo Pascal i Turbo C/C++. Jest on również autorem trzech innych podręczników: Programuję w językach Turbo Pascal i Delphi Pascal (MIKOM 2003), Programuję w językach C/C++ i C++ Builder (MIKOM 2003) oraz Język C# dla pasjonatów C/C# (MIKOM 2004).Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

29,98 zł Zamów wersję elektroniczną 49,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Czynniki osiągania sukcesu
41,70 zł

Czynniki osiągania sukcesu

Czynniki osiągania sukcesu, czyli kilka praktycznych lekcji dla wszystkich ludzi, którzy mają wielką motywację i chcą pracować ciężko, ale z rozmysłem.

PROMOCJA