W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Nauka i edukacja » Statystyka po ludzku 
Statystyka po ludzku

Paweł Tatarzycki

Statystyka po ludzku

Kategoria: Nauka i edukacja
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-303-4
Ilość stron: 397
Format: plik PDF

29,90 zł Zamów wersję elektroniczną

54,90 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 383
 

Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że statystyka to jeden z najtrudniejszych przedmiotów na studiach. Dla niektórych studentów ten przedmiot to prawdziwy horror! Faktem jest, że statystyka to rozległa dziedzina wiedzy... Opanowanie tak obszernego materiału stanowi dla wielu studentów poważny problem. My wychodzimy na przeciw Twoim problemom:

Odkryj jak bez problemu zdać egzamin ze statystyki. Wyjątkowe kompendium wiedzy. Przejrzyście i zrozumiale.

Prawie 400 stron usystematyzowanego materiału. Prosty, przystępny język. Świetna baza wiedzy, która ułatwi Ci naukę oraz przygotowanie się do egzaminu.

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu ze statystyki?

Po pierwsze, znacznie łatwiej przyswaja się materiał usystematyzowany. Ta publikacja ma pomóc właśnie w „poukładaniu" wiadomości ze statystyki, a także wskazać na wzajemne relacje pomiędzy pokrewnymi tematami.

Po drugie, istotne jest zrozumienie podstawowych zagadnień, aby móc przyswoić tematy znacznie bardziej złożone. Jak np. testować hipotezę o równości frakcji nie wiedząc jak obliczyć tajemnicze frakcje? Dlatego w tym opracowaniu materiał dydaktyczny uporządkowano zgodnie z zasadą stopniowania trudności - trudniejsze, bardziej złożone zagadnienia poruszono w dalszej części (rozdziałach).

Po trzecie, naukę wspomagają wykonane w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel przykłady powiązane tematycznie z wprowadzonymi zagadnieniami teoretycznymi. To, w jaki sposób wykonać złożone operacje w arkuszu kalkulacyjnym pokazują w sposób dynamiczny przygotowane animacje wykonane w programie Microsoft PowerPoint.

Jakie korzyści da Ci ten ebook?

Oszczędność czasu - nie musisz już gorączkowo poszukiwać wiedzy do egzaminu w dziesiątkach różnych publikacji. Tutaj wszystko masz w jednym miejscu i to na dodatek poukładane. Będziesz mógł skutecznie przygotować się do egzaminu.

Wiedza przekazana prostym językiem - autor ebooka nie tylko doskonale zna się na temacie przez siebie prezentowanym, ale także potrafi go przekazać w sposób zrozumiały. To bardzo ważna cecha - nareszcie wszystkie te zagmatwane wzory staną się dla Ciebie proste!

Ponadto dzięki tej publikacji oszczędzisz mnóstwo nerwów! Jako student doskonale wiesz ile stresu kosztuje Cię każdy egzamin. Dzięki tej publikacji będziesz podchodzić do statystyki z większym dystansem, ponieważ będziesz mieć niemalże 100% pewność, że zaliczysz każdy egzamin związany z tym przedmiotem.

O autorze:

Autor - Paweł Tatarzycki - posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych. Ukończył Akademię Ekonomiczną o specjalności ekonometria menedżerska. Na studiach podyplomowych uprawniających do nauczania przedmiotów ekonomicznych nabył cenną wiedzę z zakresu dydaktyki ogólnej.

W ramach pracy dyplomowej wieńczącej studia podyplomowe opracował autorską wersję programu nauczania przedmiotu statystyka. Poznanie teorii doboru treści kształcenia, metod, narzędzi czy interesujących form prowadzenia zajęć ułatwia mu pracę w charakterze nauczyciela statystyki, a doświadczenie w nauczaniu pozwoliło na wypracowanie skutecznych sposobów przekazywania wiedzy.

Niniejsze opracowanie powstało zgodnie z ideą: „nauczam tak, jak sam chciałbym, aby mnie uczono".

Dlaczego jeszcze publikacja "Statystyka po ludzku" jest warta zainteresowania?

Oprócz samej publikacji, zawierającej prawie 400 stron istnego kompendium wiedzy umożliwiającego zaliczenie statystyki, otrzymasz także dodatkowo cała masę bardzo przydatnych dodatków:

BONUS #1

Szeregi statystyczne - aplikacja pozwalająca porównać kilka cech statystycznych w czasie lub w przestrzeni, jak również grupująca wprowadzone dane w szereg rozdzielczy z przedziałami klasowymi.

Ponadto program ten umożliwia narysowanie profesjonalnego histogramu nawet z nierównymi przedziałami klasowymi (takiej opcji nie posiada program Ms Excel!).

Z uwagi na możliwość wprowadzenia do 1000 obserwacji „Szeregi statystyczne" to przydatne narzędzie analizy dla inwestorów giełdowych (np. analiza struktury stóp zwrotu funduszy inwestycyjnych).

BONUS #2

Rozkłady prawdopodobieństwa - dzięki tej aplikacji można wyznaczyć prawdopodobieństwo zgodnie z wybranym rozkładem, jak również wartość dla zadanego prawdopodobieństwa, co jest bardzo przydatne w przypadku testowania hipotez statystycznych. Uzupełnieniem są wykresy, które można modyfikować.

BONUS #3

Chi-kwadrat to program służący do analizy danych jakościowych - aplikacja ta jest bardzo przydatna w analizie danych ankietowych, gdzie pytania są określone za pomocą tzw. „słabych" skal pomiarowych.

Wpisując dane do tabeli o odpowiednich wymiarach dowiesz się, czy badane cechy są zależne, a ponadto obliczone zostaną wybrane miary siły zależności. „Bonus" ten z pewnością doceni student analizujący dane do pracy dyplomowej!Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

29,90 zł Zamów wersję elektroniczną 54,90 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
29,98 zł

GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Kiedy ostatni raz myślałeś lub myślałaś o giełdzie, jako o sposobie na dojście do bogactwa? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego...

PROMOCJA