W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Nauka i edukacja » Języki obce » Strona bierna jest prosta! 
Strona bierna jest prosta!

Anna Kowalczewska

Strona bierna jest prosta!

Kategoria: Języki obce
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-414-7
Ilość stron: 149
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 410
 
Jak bez problemu opanować stronę bierną w języku angielskim?

Jak radzisz sobie z angielską stroną bierną - jednym z trudniejszych działów gramatyki, przerabianym na każdym poziomie nauczania od gimnazjum wzwyż? Masz kłopoty? Nie wiesz, po co w ogóle używać tej struktury? Twoi nauczyciele załamują nad Tobą ręce, a Ty sam tracisz wiarę w siebie? Autorka wysoko ocenianych poradników "Mowa zależna jest prosta!" i "Okresy warunkowe są proste!" tym razem wprowadza uczących się języka angielskiego w tajniki tego zagadnienia w e-booku "Strona bierna jest prosta!".

Ten e-book, choć skupia się na stronie biernej, ogarnia język szerzej.

Może być pomocny dla kogoś, kto kiedyś pogubił się, skazany na naukę w dużej grupie, niedostateczną uwagę ze strony nauczyciela, brak nawracania do teoretycznie opanowanych już zagadnień, brak odpowiednich nawiązań. Autorka podczas pisania opierała się na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu w pracy z uczniami w różnym wieku, na różnych poziomach i o różnych potrzebach - wie, jak coś wytłumaczyć, do czego nawiązać, gdzie się zatrzymać i dokąd wrócić, gdzie zwykle pojawiają się pytania i najwięcej problemów. Umiejętnie porównuje język angielski z polskim, co ułatwia Polakowi świadome, nie tylko pamięciowe, przyswojenie tej niełatwej wiedzy.

Uważasz, że poprawne używanie strony biernej w języku angielskim jest ważne tylko na szkolnym teście, czy w języku oficjalnym, a wtłaczanie tego materiału do głów Polakom ma jeden cel: torturowanie zdających różne egzaminy nieszczęśników? Ten e-book oświeci Cię. Dowiesz się, że konstrukcje strony biernej pojawiają się także w konwersacji oraz w języku pisanym dnia codziennego, i to znacznie częściej i w bogatszy sposób niż w języku polskim.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na wykuciu na pamięć regułek, ale także na pełnym zrozumieniu materiału w oparciu o język ojczysty, jeśli potrzebujesz wielu przykładów i wyjaśnień oraz ćwiczeń służących ugruntowaniu nabytej wiedzy, by używać jej potem w praktyce, e-book "Strona bierna jest prosta!" jest właśnie dla Ciebie.

Stronę bierną z Anną Kowalczewską poznało już kilkanaście roczników uczniów.

Teraz i Ty masz tę szansę dzięki e-bookowi "Strona bierna jest prosta!". Każdy - gimnazjalista, licealista, maturzysta, student, osoba przygotowująca się do egzaminu językowego, samouk-hobbysta - na pewno znajdzie w tym e-booku coś dla siebie. Skorzystaj - przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.

Jeśli męczy Cię suchy, nudny język i niezrozumiała terminologia ze znanych Ci dotąd opracowań gramatycznych, ten e-book będzie stanowił miłą odmianę.

Napisany jest w przyjaznym i jasnym stylu, a terminy gramatyczne - związane nie tylko ze stroną bierną - są w nim doskonale wyjaśnione.

Dowiesz się i zrozumiesz "na chłopski rozum", czym są podmiot, orzeczenie, dopełnienie bliższe i dalsze, czasownik przechodni i nieprzechodni itd., poznasz aż sześć angielskich bezokoliczników i będziesz wiedział kiedy ich używać, przypomnisz sobie wiedzę na temat tworzenia zdań przeczących i pytających w różnych konstrukcjach gramatycznych, uświadomisz sobie, jak ważne jest w języku angielskim trzymanie się stałego szyku zdania. A to nie wszystko... bo najważniejsze jest, że nauczysz się stosować stronę bierną w różnych jej aspektach i dla różnych celów, na różnych poziomach zaawansowania.

"Połączenie lekkiego pióra, encyklopedycznej sumienności i dokładności znanej mi z aktywnego udziału autorki w Wikipedii, wreszcie wieloletniego doświadczenia nauczycielskiego (to chyba najlepsza szkoła metodyki nauczania), musiało dać dobry efekt w trzeciej już książce p. Anny Kowalczewskiej. Specyficzny dla języka angielskiego sposób używania strony biernej został przez nią "przełożony" na polski uzus językowy jasno i precyzyjnie.

Niezbędnym objaśnieniom teoretycznym towarzyszy bogaty zbiór przykładów i ćwiczeń, dzięki którym dużo łatwiej jest zrozumieć zasady rządzące tym niełatwym aspektem gramatyki w języku angielskim. Książka przyda się zwłaszcza na średnim i wyższym poziomie zaawansowania językowego, czyli przede wszystkim licealistom i studentom, ale także i samoukom, którzy chcą udoskonalić swoją znajomość języka."


Paweł Wimmer,
dziennikarz prasy komputerowejJeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną 29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Inwestowanie pieniędzy w praktyce
39,00 zł

Inwestowanie pieniędzy w praktyce

Odkryj skuteczne sposoby inwestowania dostępne w Polsce i zacznij budować swoje bogactwo - możesz zacząć nawet od małych kwot...

PROMOCJA