W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Hobby » Motoryzacja » Tania jazda samochodem 
Tania jazda samochodem

Lech Baczyński

Tania jazda samochodem

Kategoria: Motoryzacja
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-369-0
Ilość stron: 100
Format: plik PDF

27,97 zł Zamów wersję elektroniczną

37,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 242
 
Wstęp

Grosz oszczędzony - to grosz zarobiony, mówi przysłowie. Wzrastające ceny paliw sprawiają, że musimy szukać oszczędności. Chcemy zaoszczędzić jak najwięcej, by mieć pieniądze na inne ważne dla nas wydatki. Na zapewnienie odpowiedniego poziomu życia sobie i swojej rodzinie. Na drobne przyjemności i na realizację wielkich marzeń.

Książka powstawała, aby pomóc - także Tobie - w osiąganiu większej radości z życia, poprzez zwiększanie ilości Twoich pieniędzy na skutek zmniejszenia wydatków na paliwo. Poznasz dzięki niej strategie, sposoby i sekretne tricki, znane tylko nielicznym, pozwalające zaoszczędzić na paliwie setki złotych.

Niewiele osób wie na przykład:

 • że są takie pory dnia, w których opłaca się tankować bardziej niż w innych,
 • że jeden drobny ruch pozwoli Ci zaoszczędzić na paliwie,
 • jak Internet może Ci pomóc zaoszczędzić na benzynie,
 • jaka niewielka część w Twoim samochodzie, gdy nie działa prawidłowo, powoduje wzrost zużycia paliwa nawet o 10%, a jaka inna część powinna być wymieniona (choć nie wydaje się bezpośrednio powiązana z paliwem) i kiedy; którą część samochodu należy dokładnie wyregulować, aby zaoszczędzić sporo na paliwie,
 • jaka substancja dolana do baku pozwoli Ci nieco zaoszczędzić,
 • co zrobić z kołami, by oszczędzić kilka (lub więcej) procent paliwa - kilka sposobów,
 • jak dwa wirtualne jajka pomogą Ci wydawać mniej na paliwo,
 • jaką przyjąć strategię jazdy, jak pokonywać niektóre odcinki trasy, co zrobić w określonych warunkach atmosferycznych,
 • co zrobić by jeździć szybciej, zrywniej i oszczędniej,
 • jak zaczynać (kilka porad) i jak kończyć (też kilka porad) jazdę samochodem, by płacić mniej za paliwo.

A to dopiero drobna część (zdecydowana mniejszość) porad, które możesz znaleźć w tej książce.

Gdy skończysz czytać tę książkę, będziesz miał wiedzę, dzięki której będziesz mógł zaoszczędzić setki, a nawet tysiące złotych.

Dodatkowo uzyskasz dostęp do specjalnej witryny internetowej taniajazda.bogactwo.com, zabezpieczonej hasłem, na której znajdziesz dodatkowe porady, najnowsze uaktualnienia informacji w tej książce itp.

Cena paliwa to w większej części podatek!

Tankując paliwo do swojego samochodu płacisz między innymi hurtową cenę paliwa uzależnioną od cen ropy, marżę stacji benzynowej, akcyzę i VAT. Te elementy ceny są albo podatkami (VAT, akcyza), albo w części zawierają podatek (cena paliwa, marża).

Hurtowa cena zawiera podatki (VAT, podatek dochodowy, a także podatek od nieruchomości i tym podobne) - sprzedawca hurtowy (np. rafineria) musi tak skalkulować cenę, aby sprzedaż się opłacała, a zatem aby pozostał zysk po zapłaceniu powyższych podatków.

Tak samo marża stacji benzynowej musi być odpowiednio wysoka, by stacja mogła zapłacić podatki. Nie wspominam już nawet o podatkach i innych narzutach (takich jak ZUS) od płac pracowników wytwórcy, transportera, hurtownika i stacji benzynowej. Do tego dochodzi jeszcze opłata paliwowa (około 2% ceny paliwa), która jest dodatkowym podatkiem przeznaczonym na przykład na budowę dróg.

Jak widać przytłaczająca część kosztów paliwa to podatki, zaś podatek akcyzowy i podatek od wartości dodanej (VAT) stanowią w sposób bezpośredni większą część ceny benzyny. Zatem oszczędzając paliwo płacimy mniejsze podatki!

Poniższy diagram przedstawia udział poszczególnych części w cenie, jaką płacimy na stacji benzynowej - w tym cenę zakupu benzyny przez stację:

[...]

Ekologia

Mniejsze zużycie paliwa to także korzyści ekologiczne - na przykład mniej spalin. Jeżeli interesuje Cię stan Twojego otoczenia i całego środowiska naturalnego, powinieneś poznać sposoby oszczędzania paliwa.

A przede wszystkim jest najważniejszy powód, dla którego warto nauczyć się, jak oszczędzać na paliwie: więcej pieniędzy w kieszeni - czyli więcej na przyjemności, realizowanie swoich celów i marzeń!

Jeżeli będziesz miał jakieś uwagi dotyczące tej książki - napisz proszę do mnie, na adres taniajazda@baczynski.com.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Warto zastanowić się, w jaki sposób można oszczędzić czas i pieniądze. Przed każdym wyjazdem samochodem można zastanowić się, czy nie da się tego zrobić sprytniej i oszczędniej. Przykładowo - jeżeli często jeździsz do banku - może lepiej założyć konto internetowe i wykonywać operacje przez Internet? Jeżeli masz zamiar do kogoś pojechać - zastanów się, może wystarczy zadzwonić? A jeżeli wolisz pojechać osobiście - warto zadzwonić wcześniej i zapytać, czy zastanie się wtedy daną osobę i czy jest przygotowana do spotkania. Jeżeli wracasz z pracy samochodem, załatwiaj sprawy, które masz do załatwienia, po drodze. Wracając do domu, a potem wyjeżdżając z niego, aby coś załatwić, tracisz czas i pieniądze.

Codzienna wycieczka

Zapewne są trasy, które pokonujesz często. Na przykład większość osób codziennie (w dni powszednie) udaje się do pracy, często samochodem. Tym trasom należy poświęcić szczególną uwagę, jako że są pokonywane często. Wystarczy raz zastanowić się i poszukać najekonomiczniejszej drogi dojazdu, aby wielokrotnie oszczędzać paliwo i czas.

To jest tylko część darmowego fragmentu tego ebooka.
Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
 • darmowe ebooki (ponad 170)
 • specjalne rabaty
 • punkty lojalnościowe
 • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
 • promocje
 • informacje o nowościach
Zarejestruj się teraz
  
Sztuka wzbogacania się
21,70 zł

Sztuka wzbogacania się

Jak myśleć, by się bogacić? Bestseller z 1910 roku, od którego wszystko się zaczęło...

PROMOCJA