W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Biznes i praca » Prowadzenie własnej firmy » Upadłość nie jest klęską 
Upadłość nie jest klęską

Jacek Jerzycki

Upadłość nie jest klęską

Kategoria: Prowadzenie własnej firmy
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-263-1
Ilość stron: 70
Format: plik PDF

24,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 23
 

Podręczników jak dobrze prowadzić biznes są setki, a bankructwo i upadłość to cały czas tematy wstydliwe...

Rozejrzyj się wokół. Ciągle powstają nowe firmy, ciągle też firmy się likwidują. To jest normalne. A obecnie, kiedy wszystko dzieje się szybciej niż jeszcze kilkanaście lat temu, średni "czas życia" firmy znacznie się skrócił. Rynek zmienia się tak szybko, że to co dzisiaj jest nowością, jutro będzie starociem.

Jeśli poważnie traktujesz swoją działalność gospodarczą, z pewnością chciałbyś się dowiedzieć:

  • Jak - prowadząc interes - przygotować się na ewentualność upadłości, jeśli nie da się jej uniknąć.
  • Co zrobić, żeby upadłość firmy nie pozbawiła Cię majątku.
  • Co robić żeby uratować ile się da, jak sytuacja wymknie się spod kontroli.
  • Czego nie robić, gdy już zaczynają się poważne problemy.
  • Jak radzić sobie z upadłością żeby nie popaść w jeszcze większe kłopoty.
  • Na co szczególnie uważać żeby nie narazić się na zarzuty karne.
  • Co robić, gdy już parę błędów zostało popełnionych.

Możesz dowiedzieć się także jak do upadłości nie dopuścić - w końcu chcesz zarabiać na swojej firmie, a nie ją likwidować.

Jak nie popełniać błędów, które mogą doprawadzić Twoją firmę do upadłości i jak podnieść się po porażce?

Wystarczy być na taką ewentualność przygotowanym, żeby upadłość firmy nie oznaczała klęski, a nawet mogła być źródłem przyszłego sukcesu. Oczywiście lepiej żeby się nie przytrafiła, ale są sytuacje kiedy to jest najsłuszniejsze posunięcie.

Od Autora:

Mam za sobą doświadczenie we wszystkich segmentach biznesu. Od właściciela jednoosobowej firmy po menedżera w wielkiej światowej korporacji. Dwukrotnie od zera zbudowałem sporą firmę. Raz ją z powodzeniem sprzedałem, za drugim razem mi się nie powiodło - zanim sfinalizowałem transakcję ze światowym potentatem, musiałem ogłosić upadłość.

Moją pasją jest tworzenie. Czy na dużą, czy na małą skalę, zawsze zajmowałem się budową bądź rozbudową struktur. Znam z autopsji problemy, z jakimi borykają się małe i średnie firmy w miarę wzrostu skali ich działalności. Z powodzeniem podejmowałem w stosunku do takich firm działania doradcze i konsultingowe z zakresu szeroko pojętej organizacji i sprzedaży.

Problemy upadłości znam nie tylko z własnego doświadczenia. Obserwacje, porady i kontakty z wieloma przedsiębiorcami, którzy przez to przeszli, wreszcie samodzielne przekopywanie się przez akty prawne, składają się na szeroką wiedzę dotyczącą tego tematu.

Dobra orientacja w tematyce prawnej z zakresu działalności gospodarczej (mimo braku formalnego wykształcenia prawniczego) wsparta praktyką i doświadczeniem w dziedzinie zarządzania i organizacji biznesu, umiejętność przełożenia ducha i litery aktów prawnych na praktykę naszych ułomnych realiów gospodarczych oraz pasja szkoleniowca i doradcy złożyły się na unikalną (śmiem twierdzić) wiedzę w tej ważnej dziedzinie, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich firm.

Upadłość wielkiej spółki jest dla zarządu czymś całkowicie różnym od problemów, jakie dotykają w tej sytuacji małą i średnią firmę. Tu element osobistych problemów jest bardzo istotny. Taka firma nie jest bezosobowa i niezależnie od formy prawnej właściciel lub członek zarządu jest w dużym stopniu osobiście narażony na różne dolegliwości i szykany, często nie mające z prawem nic wspólnego. Wielkich prawo chroni, mali i średni zostają sami.

Przeszedłem również i przez takie doświadczenie. Żeby rodzina mogła bezpiecznie funkcjonować, musiałem zmienić miejsce zamieszkania. Teraz w nowych warunkach organizuję swoje życie na nowo. Książka zawiera szereg informacji i porad opartych na własnym doświadczeniu, ale też na doświadczeniu innych osób. Zdecydowałem się opublikować ją pod pseudonimem z kilku powodów.

po pierwsze - informacje i rady w niej zawarte są syntezą doświadczeń własnych i innych osób, a także moich przemyśleń i analiz. Intencją moją jest przekazanie wiedzy, która ma innym pomóc, a nie dokonanie rozrachunku z osobami i firmami, które przy ujawnieniu nazwiska mogłyby się łatwo zidentyfikować. Książka jest poradnikiem, a nie tanią sensacją i publicznym praniem brudów;

po drugie - osoby , którym winien jestem wdzięczność, mogłyby się poczuć dotknięte. Książka opiera się bowiem na doświadczeniu wielu osób i firm, zaś te osoby mogłyby odczytać niektóre uwagi jako skierowane pod swoim adresem. Zrozumiałe jest przecież że raczej piszę o zagrożeniach, niż o tym, jak wspaniali potrafią być ludzie, gdy znajdziesz się w potrzebie;

po trzecie - konsekwencje upadłości w postaci ciągnących się postępowań prawnych są długotrwałe i ujawnianie pod własnym nazwiskiem stosowanych taktyk i wybiegów naraziłoby mnie na porażkę w sprawach, które cały czas się toczą i pewnie dość długo jeszcze będą się toczyć. Mógłbym zaczekać z wydaniem książki, aż problemy się rozwiążą, ale wtedy byłyby to pamiętniki, a nie poradnik (swoją drogą kogo zainteresowałby pamiętnik nikomu bliżej nieznanego faceta?);

po czwarte wreszcie - względy bezpieczeństwa osobistego. Te chyba nie wymagają komentarza.
Podsumowując - tyle wiedzy i informacji nie mógłbym bez szkody dla siebie ujawnić pod własnym nazwiskiem teraz. Jeśli ta wiedza ma być użyteczna i pomocna, musi być jak najbardziej kompletna i aktualna. Jeśli ma być kompletna, musi być wydana pod pseudonimem. Dzięki temu mogę mówić otwarcie o sprawach naprawdę świeżych.

I jeszcze jedno. Wierzę, że lektura tej książki pomoże wielu czytelnikom uniknąć przynajmniej części problemów, które były moim i nie tylko moim udziałem. Gdybym się z publikacją wstrzymywał, albo zawartość cenzurował ze względów osobistych, ta liczba byłaby znacznie mniejsza. A na tym ani mnie, ani adresatom tego poradnika, nie zależy.

- Jacek JerzyckiJeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

24,97 zł Zamów wersję elektroniczną 29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
29,98 zł

GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Kiedy ostatni raz myślałeś lub myślałaś o giełdzie, jako o sposobie na dojście do bogactwa? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego...

PROMOCJA