W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Nauka i edukacja » Języki obce » Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim 
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim

Sylwia Bartkowiak

Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim

Kategoria: Języki obce
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-426-0
Ilość stron: 97
Format: plik PDF

14,97 zł Zamów wersję elektroniczną

24,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 417
 
Najczęściej używane wyrażenia przyimkowe w 10 zestawach ćwiczeń wraz z odpowiedziami!

Wyrażenia przyimkowe zawsze wywoływały frustrację wśród osób uczących się języka angielskiego. Załamywali ręce mówiąc: "Ja się chyba nigdy tego nie nauczę!" Sylwia Bartkowiak, która prowadzi kursy języka angielskiego wpadła na pomysł, aby notować podczas lekcji zwroty przyimkowe, których najczęściej używali i robili w nich błędy. Trwało to kilka lat, ale w konsekwencji powstały bogate zbiory najbardziej pożądanych wyrażeń przyimkowych.

Dlaczego at home, a nie in home? Przecież w to in!

I called to my sister yesterday. - No, you called your sister yesterday!

My brother is interested politics. No, your brother is interested in politics!

Do you ride on a bike? Znowu źle: Do you ride a bike? No, ale przecież na to on.

Tego typu przykładów można znaleźć bardzo wiele. Raz próbujemy tłumaczyć zwroty poprzez analogię do języka polskiego. Niestety zazwyczaj wtedy okazuje się, że tak jest źle. Próbujemy więc powielać jakąś regułę. I znów rozczarowanie, bo okazuje się, że tak też jest niepoprawnie!

Gdy przerobisz już wszystkie zawarte w tej publikacji lekcje, to będziesz mógł dumnie stwierdzić, że opanowałeś w stopniu zaawansowanym angielskie wyrażenia przyimkowe. To fantastyczna nagroda za wytrwałość i konsekwencję!

W tym ebooku nie znajdziesz rekordowej ilości zwrotów, ale 10 lekcji z tymi, które są powszechnie stosowane i niestety sprawiają kłopoty. Rozdziały ułożone są tematycznie, np. TIME-CZAS, gdzie znajdziesz najpowszechniejsze zwroty związane z wyrażaniem czasu, np.: rano, w nocy, o piątej, za dwa dni, 5tego sierpnia, w zeszłym tygodniu. Po wprowadzeniu danej grupy zwrotów, przygotowane zostały przez autorkę ćwiczenia aktywizujące ten materiał, czyli takie, które pozwalają użyć dany zwrot w kontekście.

Są to różnorodne ćwiczenia: od tłumaczeń, poprzez poprawianie błędów, testy wyboru, wypełnianie luk, zadania typu PRAWDA-FAŁSZ, gry do wykonania w pojedynkę lub w parze, aż po wypowiedzi pisemne czy ustne. Każda lekcja zakończona jest testem z wyrażeń z danej lekcji oraz tych z poprzednich lekcji. Zdobywana wiedza jest więc systematycznie utrwalana i testowana.

Strona 40

Jedyne co musisz teraz zrobić, to złożyć zamówienie na tę publikację. W ciągu kilku minut otrzymasz ją na swoją skrzynkę e-mail i będziesz mógł rozpocząć swoja przygodę z angielskimi przyimkami ;-) Do dzieła!

Od autora:

"Ebook ten kieruję do osób samodzielnie uczących się języka angielskiego, ponieważ jest wyposażony w odpowiedzi. Aby korzystać z ebooka należy znać przede wszystkim trzy czasy gramatyczne present simple, present continuous i past simple, bo na nich oparta jest większość ćwiczeń.

Adresowany jest też do nauczycieli, ponieważ jest kompendium ćwiczeń na temat powszechnie używanych wyrażeń przyimkowych i może ułatwić i urozmaicić ich pracę.

Przykłady zawarte w ćwiczeniach pisane są w oparciu o często popełniane błędy przez samych uczących się. Pochodzą więc 'z klasy', co daje im przewagę nad ładnymi, lecz teoretycznymi zdaniami pochodzącymi z książek, czy Internetu."


Sylwia BartkowiakJeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

14,97 zł Zamów wersję elektroniczną 24,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Zostań Supersprzedawcą
21,70 zł

Zostań Supersprzedawcą

Poznaj 21 świetnych sposobów, aby sprzedawać więcej, szybciej i łatwiej...

PROMOCJA