INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1708936646', '3ebdf7f94426a39d29a298d05f29b6ed', '3.235.145.108', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#zdrowie_w_zasiegu_mysli-ebook_fragment-352.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Zdrowie w zasięgu myśli
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Zdrowie i uroda » Medycyna » Zdrowie w zasięgu myśli 
Zdrowie w zasięgu myśli

Sergiusz Karpov, Wiera Chmielewska

Zdrowie w zasięgu myśli

Kategoria: Medycyna
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-381-2
Ilość stron: 97
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 402
 

Chęć życia

Cały świat jest w naszej głowie. Czego nam brakuje? Chęci do życia, energii życiowej, różnie to można nazwać.

Jak powstaje chęć do życia? Na podstawie fizjologii, na podstawie zrównoważenia organizmu, tzn. nasza duchowość zależy od dobrego funkcjonowania naszego organizmu jako maszyny biologicznej. Jeśli nie ma normalnie funkcjonującego ciała - nie ma chęci do życia. Niektórzy szukają „chęci do życia" w używaniu i nadużywaniu alkoholu. Ale w ten sposób uzależniają się od niego. Na początku nie-wielka ilość alkoholu powoduje powstanie takiej „chęci do życia". Lecz z czasem dawka alkoholu rośnie, a „chęć do życia" się zmniejsza, bo pogarsza się stan fizyczny naszego organizmu. Tracimy zdrowie, tracimy równowagę fizjologiczną. W sposób podobny, lecz w mniejszym stopniu, działa kawa. W większym stopniu - narkotyki.

Cały świat jest w naszej głowie. Ma na to wpływ przeważnie nasze zdrowie. Największą chęć do życia mają dzieci. Jeżeli mamy „chęć do życia", znajdziemy wyjście z każdej, najgorszej nawet sytuacji życiowej, jeśli zaś nie mamy - „płyniemy z prądem życia", nie mamy sił, aby wyjść z trudnej sytuacji.

Dlaczego to piszę?

Chcę przekonać Państwa, że podstawą całego naszego świata wewnętrznego jest nasze zdrowie fizyczne, które pozwala normalnie funkcjonować naszemu mózgowi, naszemu umysłowi. Nawet kaleka może mieć „chęć do życia", jeśli kalectwo powstało na skutek wypad-ku lub przekazane zostało przez rodziców, genetycznie.

Programowanie podświadomości (NLP)

Nastroje

Podświadomość człowieka pamięta całą historię jego zdrowego i chorego rozwoju. Dlatego można wprowadzić zmiany w programie podświadomości w celu odwrócenia patologicznych zmian.

W jaki sposób to działa? Dla uzdrowienia i polepszenia działalności osłabionego organu NLP podświadomości normalizuje sterowanie organem ze strony układu nerwowego, przepłukuje go mocnym strumieniem krwi i tlenu, dostarcza mu optymalnego pożywienia, wlewa w niego dodatkową energię i moc.

Wszystko to można osiągnąć za pomocą stosownego obrazu lingwistycznego z poziomu świadomości, odpowiedniego kodu - nastroju.

Nastroje są zbudowane w taki sposób, żeby stworzyć maksymalnie przyjazny podświadomości obraz lingwistyczny, na który jest nałożona informacja uzdrawiająca, jaką chcemy przekazać. Nie odczuwamy wtedy lęków i strachów, lecz zadowolenie i radość.

Czym są nastroje? Są to odpowiednie teksty lub nagrania audiowizualne. Podstawą budowania nastrojów w naszej publikacji jest metoda SOEVUS (autorstwa akademika G.N. Strona), której używamy już prawie dziesięć lat [3]. Te nastroje zostały przetłumaczone, dopasowane do potrzeb medycyny alternatywnej i sprawdzone w naszej praktyce.

Jeśli korzystamy z nastrojów regularnie, informacja w nich zawarta na stałe zapisuje się w podświadomości, która odbudowuje tkanki i organy wewnętrzne. Nawet trzydziesto minutowe zajęcia powodują w organizmie pozytywne zmiany, które można ocenić za pomocą normalnego sprzętu medycznego. Co można osiągnąć za pomocą NLP podświadomości? Sporo! Np. W przypadku choroby wrzodowej żołądka regeneracja ścianek idzie nie w kierunku tworzenia się blizny na miejscu wrzodu, lecz normalnej odbudowy ścianek żołądka.

Kodowanie zdrowotne podświadomości nie potrzebuje jakiegokolwiek przygotowania specjalnego. Może to robić każda osoba w wieku powyżej szesnastu lat. Są nastroje praktycznie na każde schorzenie. Jedynym wyjątkiem jest nastrój na nie trzymanie moczu, który jest dopasowany do dzieci.

Chcę pokazać kilka krótkich nastrojów wg akademika G. N. Satina [3]. Chcę powiedzieć, że większość nastrojów, opisanych w tej publikacji, została opracowana na podstawie badań rosyjskiego akademika G. N. Sytna. Nastroje te zostały ściśle przebadane naukowo w warunkach klinicznych.

Pierwszy podstawowy wycinek z nastroju dotyczy uzdrawiania serca:

Do mojego serca wlewa się zdrowa nowo urodzona młodość, moje serce zupełnie się odnawia, moje nowe serce rodzi się jak u niemowlęcia, dziecięco niedomknięte".

Drugi wycinek zaleca się ludziom starszym w celu odmłodzenia twarzy:

Młodość, urodzona na nowo, wpływa do mojej twarzy, moja twarz zupełnie się odnawia, moja nowa twarz rodzi się na nowo - młoda, pierwotnie świeża, nowo narodzona młodość rodzi się na mojej twarzy".

Za pomocą NLP podświadomości, połączonego z prawidłowym żywieniem i oczyszczeniem organizmu, możliwe jest przewrócenie naturalnego koloru siwych włosów:

Boskie nowo narodzone życie wlewa się do moich włosów, włosy zupełnie się odnawiają, włosy nowe się rodzą, nowo narodzone - gęste, nowo narodzone - zdrowe. Piękny naturalny kolor wypełnia moje włosy".

Septanperiodyka

Jak już pisałem w [2], jest to pojęcie biorytmu o cyklu siedmiu godzin lub dni (sept - siedem). Nasz organizm reaguje na jakikolwiek bodziec zewnętrzny lub wewnętrzny z interwałem siedem (godzin, dni). Jeżeli za siedem godzin lub dni bodziec powtórzy się, organizm wchodzi w tzw. rezonans biologiczny, kiedy minimalny bodziec powtarzany regularnie, co siedem godzin lub dni, jest wielokrotnie mniejszy od bodźca nieregularnego, a reakcja organizmu ludzkiego na ten mniejszy bodziec jest wielokrotnie większa.

Przy tym ten minimalny, lecz regularnie co siedem godzin lub dni powtarzany bodziec może nawet spowodować rosnącą w swej intensywności reakcję organizmu.

[Rysunek 1 - w darmowym fragmencie]

Na rys. 1 widać reakcję organizmu na pojedynczy bodziec - regularny, a przez to wystarczający dla podtrzymywania stałej reakcji nasze-go organizmu. Reakcja organizmu na regularny bodziec jest rosnąca.

W zerowym dniu stosujemy bodziec. Przedtem nasz organizm podlegał naturalnym biorytmom, zaczynającym się od wibracji przy samoczynnej aktywności komórek od 0,001 sekundy aż do rytmów rocznych.

Ale rytm siedmiodniowy zaczyna działać dopiero przy oddziaływaniu bodźca. Przypomina to działanie struny gitarowej, która raz szarpnięta wibruje przez pewien czas dalej, aż wróci do stanu spoczynku. Przypuśćmy, że struna wibruje w rytmie siedmiosekundowym. Po-wiedzmy, że jest to rezonansowy rytm dla tej gitary. Jeśli będziemy ją poruszać co siedem sekund, mamy możliwość utrzymywania jej wibracji niewielkim wysiłkiem. Jeżeli tego nie zrobimy, to wibracja ustanie - struna zatrzymuje się. W przypadku szarpnięcia w niewłaściwym momencie nastąpi nałożenie na siebie bodźców (wysiłków). Przy tym wibracja zostanie albo wytłumiona, albo trzeba przyłożyć o wiele większy siłę, gdyż jej część zmarnujemy bezpośrednio na wy-gaszenie poprzedniej wibracji.

Na pewno chcą Państwo zapytać, po co w ogóle o tym piszę. Powodów jest kilka:

1. Jak już pisałem w [1] - chodzi o cotygodniowe jednodniowe głodówki. W tym przypadku niejedzenie przez dwadzieścia cztery lub trzydzieści sześć godzin występuje jako bodziec. Jeśli robimy to regularnie w odstępie siedmiu dni - mamy septanperiodyczny proces lub proces biorezonansowy. Dlatego krótka - nawet dwudziestoczterogodzinna - głodówka na wodzie destylowanej lub z odwróconej osmozy (np. od kolacji jednego dnia do kolacji dnia następnego) zastępuje, a nawet ma większy efekt niż głodówka długoterminowa.

2. Homeopatia - używanie środków homeopatycznych profilaktycznie (po regularnym kursie leczenia) raz w tygodniu w tym samym dniu (np. w sobotę) ma efekt podobny do używania ich codziennie (w trakcie aktywnego leczenia).

3. Koktajle lecznicze z surowych soków warzywno-owocowych możemy w ciągu tygodnia stosować na siedem różnych dolegliwości. Lecz w każdym dniu tygodnia pijemy ten sam rodzaj koktajlu, np. w przypadku schorzenia pęcherza moczowego pijemy mieszankę soków z marchwi, buraka i ogórka. Pijemy ten koktajl w poniedziałki. We wtorki używamy mieszanki soków z marchwi i szpinaku - na schorzenia woreczka żółciowego, ale pamiętajmy - tylko we wtorki. I w taki sposób siedem koktajli na siedem podstawowych schorzeń.

4. Bardzo dobrym sposobem na odtrucie organizmu i ogólny relaks jest sauna raz w tygodniu. Lecz jeżeli chodzimy do sauny regularnie w tym samym dniu (np. w niedziele), osiągamy wielokrotnie lepszy efekt, niż przy nawet częstszym, ale nieregularnym korzy-staniu z sauny.

5. Wszystkie te cztery bodźce w procesie septanperiodycznym prze-strajkują biorytm naszego organizmu i choć działają na różne sposoby - mogą w znacznym stopniu poprawić stan naszego zdrowia przy naszym minimalnym wysiłku. Przy tym zapobiegawcza wartość tych metod jest znacznie silniejsza niż terapeutyczna.

Sposób budowania nastrojów

Podświadomość nie rozumie słowa „nie", np. sformułowanie „Ja nie będę palić" nie będzie odbierane przez podświadomość jako chęć rzucenia palenia. Wszystkie wyrazy maja być twierdzące i pozytyw-nie nastawione. Np. „Ja rzucę palenie" - tego podświadomość również nie przyjmie jako rozkaz.

Ta wypowiedź oznacza, że może kiedyś zdecyduję się na rzucenie palenia. Nie jest to dla podświadomości sygnał mówiący o możliwości zagrożenia życia i zdrowia. „Ja rzuciłem palenie" - właśnie to jest właściwa informacja, rozkaz dla podświadomości. Przy tym musimy przestać palić. Ale w tej sytuacji powstaje także strach. Bo nieprawidłowo zaprogramowana podświadomość zaczyna traktować tę czynność jak niewiadomą. Dlatego tę informację musimy otoczyć pozytywnym tekstem - tworzymy nastrój.

Na dodatek podświadomość nie lubi nagłych zmian. Dlatego tekst nastrojowy ma być dość długi, np. przeczytanie go powinno zajmować około 15-30 minut. Najważniejsze jest powtarzanie tego tek-stu regularnie, na początku co siedem godzin codziennie, trzy razy na dzień. Najlepiej, gdy się obudzimy, np. o 8.00, potem 8.00+7=15.00, wieczorem 15.00+7=22.00. Bardzo ważną rolę od-grywa tu tzw. septanperiodyka, o której już pisałem w naszej książce „Dieta surowa, która jest... smaczna!" [2]. Chcę pokreślić, że osłabienie wpływu nastrojów (zwiększenie chęci, np. na palenie), też na-stępuje na 3, 7, 14, 21, 28 dni. Dlatego jeśli nawet kiedyś zapomnimy o czytaniu nastrojów, ważne jest, aby przypilnować siebie właśnie w te dni. Treść nastroju ma być przyjazna człowiekowi. Słowa i wyrazy, które nie pasują lub tworzą obawy, muszą być samodzielnie wykluczone z tekstu nastroju lub zastąpione innymi.

Jak możemy przyswajać nastrój?

Na początku możemy czytać na głos. Możemy również nagrać na taśmie i powtarzać tekst w czasie jego odtwarzania. Przy tym głos przy nagraniu ma być twardy, twierdzący, ale spokojny, bez pod-niecenia, bardzo przekonujący. W taki sam sposób odczytujemy nastrój na głos.

W miejscu publicznym możemy przyswajać nastrój szeptem lub powtarzając go w myślach.

Ta reguła dotyczy tworzenia wszystkich nastrojów.

To jest tylko część darmowego fragmentu tego ebooka.
Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
  • darmowe ebooki (ponad 170)
  • specjalne rabaty
  • punkty lojalnościowe
  • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
  • promocje
  • informacje o nowościach
Zarejestruj się teraz
  
Szybka nauka języków obcych
29,90 zł

Szybka nauka języków obcych

Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych, wykorzystując możliwości własnego umysłu? Poznaj techniki skutecznej nauki języków obcych, dzięki którym będziesz w stanie opanować kilka języków w...

PROMOCJA