INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1680017101', 'd07e89260710c8489a8aee55a2bf5904', '3.236.207.90', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#analiza_fmea_procesu-ebook-191.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Analiza FMEA procesu
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Biznes i praca » Analiza FMEA procesu 
Analiza FMEA procesu

Zbigniew Huber

Analiza FMEA procesu

Kategoria: Biznes i praca
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-029-4
Ilość stron: 89
Format: plik PDF

37,00 zł Zamów wersję elektroniczną

47,00 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 200
 

Dlaczego analiza FMEA procesu jest tak istotna w zarządzaniu jakością?

Analiza FMEA stosowana już była tuż po zakończeniu II wojny światowej przez przemysł zbrojeniowy USA, NASA i nieco później znane firmy w Japonii. Nie była popularna w innych sektorach przemysłu przez całe dziesięciolecia, aż do lat 90-tych.

Dlaczego? Może dlatego, że wymaga systematycznego podejścia bazowanego na połączeniu pracy grupowej i kreatywnego myślenia a jak Henry Ford kiedyś powiedział: "Myślenie to najcięższa istniejąca praca i pewnie dlatego tak niewiele osób się za nią zabiera"

Obecnie analiza FMEA staje się coraz bardziej popularna w Polsce z racji wymagań jakie stawia przemysł samochodowy swoim dostawcom. Także firmy z innych branż dostrzegają potencjał jaki niesie z sobą to narzędzie i wprowadzają je jako jeden z elementów zapewnienia jakości wyrobów.

Ale aby FMEA było skuteczne, należy poznać nie tylko samą teorię, ale także należy zrozumieć jak praktycznie przygotować się do analizy, jak dobrać członków grupy roboczej i na jakie elementy procesu zwracać szczególną uwagę.

Co konkretnie znajdziesz w publikacji "Analiza FMEA procesu"?
Książka "Analiza FMEA procesu" wydana w wersji elektronicznej prezentuje zarządzanie jakością za pomocą praktycznych porad i przykładów popartych ilustracjami. Kolejne etapy są wyłożone są jak "kawa na ławę" przez praktyka o 12-letnim doświadczeniu w produkcji skompilowanych urządzeń elektronicznych.

Z opracowania "Analiza FMEA procesu" dowiesz się:

  • Jak skutecznie identyfikować potencjalne problemy i zagrożenia związane z jakością procesów produkcyjnych, zanim doprowadzą one do poważnych strat i niezadowolenia klientów?
  • Jak praktycznie wykorzystać analizę FMEA przy doskonaleniu procesów i do ograniczania ryzyka strat?
  • Czy błędy i straty wynikłe z nieuwagi pracownika to jego wina czy może jednak kierownictwa firmy?
  • Które zasady "typowego FMEA procesu" po prostu złamać, by osiągnąć wysoką jakość wyrobów i zadowolenie klientów?
  • Na co zwracać szczególną uwagę w procesach produkcyjnych, aby uniknąć przykrych niespodzianek?
  • Dowiesz się także jakie osoby dobierać do grupy, z którą można zastosować FMEA i na co uważać przy dyskusji?

  • Oraz jak gromadzić wiedzę w organizacji, aby innowacje i pomysłowość pracowników była wielokrotnie wykorzystywana?

Dzięki publikacji "Analiza FMEA procesu" zapoznasz się z prostym sposobem gromadzenia wiedzy pracowników podczas każdej analizy i jej powtórnego wykorzystania przy kolejnych wdrożeniach wyrobów do produkcji. Ten prosty mechanizm pozwala na szybsze wdrożenia, minimalizacje kosztów i zadowolenie klientów.

Informacje od autora:

Drogi Czytelniku, książkę tę napisałem, aby przekazać praktyczne wskazówki na temat stosowania analizy FMEA procesu, jako jednego z doskonałych, a często źle wykorzystywanych narzędzi poprawy jakości.


Nie będziemy się tutaj zajmować teoretyzowaniem, jak prowadzić FMEA, ani powtarzać sloganów, które można znaleźć w Internecie czy innej literaturze ;-), lecz skupimy się na praktycznym podejściu do prowadzenia FMEA. Wiedza zawarta w tej książce jest w większości przypadków zbiorem doświadczeń, jakie nabyłem przez kilkanaście lat pracy w szybko rozwijającym się zakładzie produkcyjnym (producent urządzeń elektronicznych dla wielu sektorów rynku) i czasem moje przykłady oraz prezentowany punkt widzenia może być nieco nietypowy, ale często nietypowe sposoby postępowania mogą właśnie być najbardziej skutecznymi. Z metodą pFMEA (Process FMEA) zapoznamy się krok po kroku, omawiając sobie praktyczne wskazówki, co robić, aby FMEA było skuteczne. Przedstawię także propozycję, jak sprawić, że wiedza uczestników (potrzebna do wykonania dobrej analizy FMEA) będzie gromadzona w organizacji i będzie służyła doskonaleniu kolejnych analiz, a więc i doskonaleniu procesów, i co za tym idzie - zadowolenia klienta.

Zapraszam do lektury...
Zbigniew Huber

Zbigniew Huber, autor tej publikacji jest dyrektorem jakości w zakładzie produkującym urządzenia elektroniczne dla klientów z Europy zachodniej, USA i Japonii - Fideltronik IMEL. Z wykształcenia inżynier elektronik (Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków), od 12 lat związany z przemysłem elektronicznym i nowoczesną produkcją. Wiedzę na temat zarządzania jakością oraz doskonalenia procesów zgromadził podczas swojej wieloletniej pracy, od linii montażowej po stanowiska kierownicze oraz szereg audytów producentów z różnych branż przemysłu w Polsce, Słowacji i Włoszech.

Popularyzator filozofii TQM oraz narzędzi doskonalenia jakości, do których należy analiza FMEA procesu.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

37,00 zł Zamów wersję elektroniczną 47,00 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
Szybka nauka języków obcych
29,90 zł

Szybka nauka języków obcych

Jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych, wykorzystując możliwości własnego umysłu? Poznaj techniki skutecznej nauki języków obcych, dzięki którym będziesz w stanie opanować kilka języków w...

PROMOCJA