INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1708935196', '3ebdf7f94426a39d29a298d05f29b6ed', '3.235.145.108', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#business_english_dla_kazdego-ebook_fragment-305.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Business English dla każdego
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Nauka i edukacja » Języki obce » Business English dla każdego 
Business English dla każdego
To jest nasz HIT !!!

Anna Horochowik

Business English dla każdego

Kategoria: Języki obce
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-180-1
Ilość stron: 100
Format: plik PDF

24,97 zł Zamów wersję elektroniczną

34,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 331
 

Introduction to the E-book
(Wstęp do e-booka)

Zdobycie pracy w zagranicznej firmie jest obecnie bardzo popularnym zjawiskiem. Wiele firm międzynarodowych przywiązuje wagę do tego, aby osoby zatrudnione na różnych stanowiskach potrafiły sprawnie komunikować się w środowisku pracy. A zatem, prowadzi się wiele szkoleń, które mają na celu podniesienie kwalifikacji pracowników w tempie intensywnym.

Niniejszy e-book przeznaczony jest dla osób pracujących lub chcących pracować w firmach zagranicznych. Pokazuje i uczy jak posługiwać się językiem angielskim w pracy w firmie, ale i nie tylko. Książka uczy strategii i technik działania w każdej firmie zagranicznej, uczy jak rozmawiać przez telefon, prowadzić prezentacje, negocjować z klientami, kontaktować się z ludźmi w pracy, radzić sobie ze stresem, prowadzić korespondencję służbową i wiele innych, pożytecznych rzeczy. Poszczególne rozdziały zawierają najczęściej używane w pracy zwroty i wyrażenia w języku angielskim, wraz ze słownictwem tematycznym. Dodatkowo książka zawiera wskazówki, jak się uczyć, aby sam proces uczenia przebiegał szybko i aby było widać tego efekty. Dzięki temu e-bookowi poznasz najlepsze sposoby na rozwiązanie tajników języka angielskiego w biznesie. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka książka dla każdego poziomu uczenia się tego języka. Tak więc, z e-booka mogą korzystać osoby znające słabo angielski.

Aby udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego w biznesie, należy nie tylko się go uczyć, ale przede wszystkim ćwiczyć.

Oto praktyczne wskazówki, które są bardzo pomocne przy nauce języka angielskiego w świecie biznesu. Są to wskazówki i porady stosowane z pomyślnością przez wielu wykwalifikowanych polskich i zagranicznych wykładowców oraz nauczycieli języka angielskiego.

 • Staraj się wykorzystać każdą okazję do tego, aby ćwiczyć język angielski. Mów jak najwięcej w tym języku. Czytaj dialogi, a następnie sam próbuj je odtworzyć (nawet jeśli nie masz z kim porozmawiać po angielsku - mów sam/sama do siebie). Należy przeznaczyć przynajmniej pół godziny dziennie na komunikowanie się wyłącznie w tym języku, aby osiągnąć sukces w krótkim okresie nauki. Spróbuj razem z zaufanym pracownikiem wykorzystać przerwy, wspólne spotkania na rozmowy po angielsku.
 • Słuchanie muzyki pomaga przyswoić rytm i intonację języka mówionego (nawet jeśli chodzi o język w biznesie). Podczas słuchania skup się uważnie i spróbuj wychwycić wyrazy, które kojarzą Ci się z biznesem.
 • Oglądanie telewizji oraz słuchanie radia również ma duży wpływ na uczenie się języka i to bez wysiłku! Tak samo jak przy słuchaniu muzyki, postaraj się wychwycić słówka i wyrażenia biznesowe.
 • Aby zwiększyć zasób słownictwa, po prostu czytaj! Zaleca się wybrać to, co Państwa interesuje. Może to być czytanie literatury, gazet, stron internetowych, blogów w języku angielskim, itd. Oczywiście wszystko powinno być dostosowane do Państwa poziomu. Przedstawię Państwu bardzo dobry sposób na ćwiczenie czytania i mówienia w jednym. Spróbuj przeczytać tekst, a następnie (bez patrzenia do tekstu) opowiedz o tym, co wyczytałeś z tego tekstu. Mogą być to najbardziej kluczowe informacje. Jest to świetny sposób na to, aby poprawić swoje umiejętności mówienia i czytania. Wiele badań wskazało, że poligloci uczą się języków właśnie w taki sposób. Tak też uczył się wybitny niemiecki archeolog Heinrich Schliemann, który samodzielnie nauczył się 16 języków. Jak to robił? Codziennie dużo i głośno czytał w różnych językach. Często uczył się tekstów na pamięć. Poza tym również codziennie pisał wypracowania na rozmaite tematy. Jego korepetytorzy poprawiali go tylko pod względem wymowy oraz zasad gramatycznych. Na opanowanie języka w stopniu zadowalającym potrzebował tylko sześciu tygodni, a czasem nawet mniej. Może i Ty posłużysz się tą metodą w nauce języka, która jest przydatna nie tylko w biznesie.
 • Aby polepszyć proces pisana w języku angielskim bardzo dobrym pomysłem jest pisanie swojego dziennika, czy pamiętnika z życia w pracy, biurze, firmie. Dzięki temu możesz ćwiczyć wyuczone wyrazy i wyrażenia oraz utrwalić gramatyczne struktury zdań.
 • Stwórz listę słówek (najlepiej tematycznie) i porozkładaj je w swoim mieszkaniu. Robiąc spacery po mieszkaniu zapamiętasz więcej niż jesteś sobie w stanie to wyobrazić.
 • Rozmawiaj ze sobą w myślach w obcym języku. Nie martw się, że popełniasz błędy. Z czasem sam zaczniesz się kontrolować i poprawiać.
 • Podczas oglądania filmów nie martw się, że nie rozumiesz wszystkich słów. Spróbuj odgadywać ich znaczenie z intonacji głosu, kontekstu, mowy ciała aktorów. Spróbuj również powtarzać za aktorami niektóre słówka, a najlepiej całe zdania. Poprawi to w znacznym stopniu Twój akcent oraz wymowę.
 • Powtarzaj wyrażenia, słówka od 3 do 5 razy. Powtarzanie gwarantuje lepszą prędkość mówienia.
 • Najlepsze efekty Twojej nauki są wtedy, kiedy jesteś zrelaksowany. A więc wieczorem, po pracy posłuchaj muzyki relaksującej. Nie musisz jej słuchać świadomie. Wystarczy, że dzięki niej będziesz czuł się bardziej zrelaksowany.
 • Możesz od czasu do czasu zastosować prostą metodę tłumaczeń. Przeczytaj wyrażenie, następnie zasłoń je ręką i spróbuj przetłumaczyć.
 • Ucząc się zwrotów, słówek głośno je powtarzaj.
 • W drodze do pracy, w chwilach przerwy opisuj rzeczy, które widzisz, obrazki, reklamy, itp. Możesz to robić w myślach. Dzięki temu uczysz się myślenia w języku angielskim.
 • Wybierz jakiś wyraz związany z pracą, biznesem, a następnie poszukaj w Internecie zdań, w których on występuje. Wystarczy tylko, że je przeczytasz. W ten sposób zapamiętujesz ten wyraz lepiej, a dodatkowo możesz zawsze uzyskać pewne informacje z danej branży.

UNIT 1 Telephone ConversationsTelephone Language and Conversations
(telefoniczne)(Rozmowy telefoniczne)
Jak rozmawiać przez telefon?

 • Telefon powinien być daleko od radia i telewizji.
 • Zanim zadzwonisz weź kilka głębokich wdechów. Pomoże Ci to bardziej się rozluźnić.
 • Jeśli jeszcze nie czujesz się pewnie co do poziomu rozmów po angielsku przez telefon, zawsze możesz mieć przed sobą (na biurku, na ekranie komputera) potrzebne wyrażenia, rozmówki telefoniczne.
 • Zanim zadzwonisz do danej firmy zawsze upewnij się co do informacji, którą chcesz przekazać. Zastanów się jakie pytania możesz usłyszeć od rozmówcy. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć daną osobę. Miej przy sobie kartkę i długopis.
 • Nie dzwoń w nieskończoność.
 • W trakcie trwania rozmowy przedstaw się i podaj nazwę firmy, z której dzwonisz. Mów wolno i wyraźnie. Śmiało zadawaj pytania. Rób notatki. Gdy zadzwoni drugi telefon, nie odbieraj, ponieważ zawsze pierwszeństwo ma osoba, z którą już rozmawiasz. Rozmowę zakończ uprzejmie, dziękując za nią.
Minisłownik: Telefon

WSKAZÓWKA:

Przeczytaj wyraz (lub wyrażenie) i z każdym spróbuj utworzyć jedno zdanie.

answer - odbierać (telefon)

answerphone (answering machine)- automatyczna sekretarka

area code - numer kierunkowy

business call - rozmowa służbowa

by fax - faxem

by telephone - telefonicznie

connection - połączenie

cordless telephone - telefon bezprzewodowy

cut somebody off - rozłączyć kogoś

dial - wykręcić numer

digit - cyfra

direct line - połączenie bezpośrednie

engaged - zajęty

extension - telefon wewnętrzny

give somebody a call - zadzwonić do kogoś

hang on - poczekać (nie rozłączać się)

hang up - odwiesić, odłożyć (słuchawkę)

house telephone - domofon

international call - rozmowa międzynarodowa

lift - podnosić słuchawkę

line - połączenie

local call - rozmowa miejscowa

long distance call - rozmowa międzymiastowa

make a call - dzwonić

message - wiadomość

mobile phone - telefon przenośny

phone box - budka telefoniczna

phone directory / book - książka telefoniczna

phone number - numer telefonu

phonecard - karta telefoniczna

reverse charge call - rozmowa na koszt abonenta

phone - telefonować

ring - dzwonić

ring up - zatelefonować

switchboard - centrala telefoniczna

telephone bill - rachunek telefoniczny

telephone box - budka telefoniczna

telephone call - rozmowa telefoniczna

telephone exchange - centrala telefoniczna

telephone operator - telefonist(k)a

telephone orders - zamówienia telefoniczne

telephone set - aparat telefoniczny

unlimited usage - nieograniczone korzystanie

voice mail - poczta głosowa

To jest tylko część darmowego fragmentu tego ebooka.
Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
 • darmowe ebooki (ponad 170)
 • specjalne rabaty
 • punkty lojalnościowe
 • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
 • promocje
 • informacje o nowościach
Zarejestruj się teraz
  
Google AdSense
39,97 zł

Google AdSense

Poznaj sekrety Google. Dowiedz się jak zarabiać kilkadziesiąt dolarów dziennie, za pomocą własnej strony internetowej za pomocą największego na świecie systemy pośrednictwa w reklamie internetowej.

PROMOCJA