W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Nauka i edukacja » Porady i poradniki » Dobre wypracowania 
Dobre wypracowania

Elżbieta Banecka

Dobre wypracowania

Kategoria: Porady i poradniki
Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-270-9
Ilość stron: 92
Format: plik PDF

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną

29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis 96
 

Szkolna polonistka pokaże Ci krok po kroku jak pisać dobre wypracowania. 

Czego w krótkim czasie nauczysz się z tej książki?
Stosując zasady opisane w tym e-booku, nauczysz się dobrze konstruować wypracowanie. Najpierw jednak uświadomisz sobie, że wypowiedź pisemna ma swój szkielet - jak belkowanie drewnianego domu, który bez podpórki zawaliłby się, a posiadając tylko fragment konstrukcji nośnej, przechyliłby się i wykrzywił. Tymi elementami nośnymi dobrego wypracowania są twierdzenia ogólne, które będziemy tutaj nazywali tezami.

Jednak przewodnim motywem tego poradnika nie będzie porównanie wypracowania do belkowania domu, tylko do bułki przekładanej mięsem i sałatą. Dlatego właśnie na początku rozdziału pojawiła się ikona hamburgera, która będzie Ci towarzyszyła na stronach „Dobrego wypracowania". Jak się wkrótce przekonasz, motyw bułki dokładnie oddaje ideę warstwowej budowy pracy pisemnej.

Dzięki tej książce poznasz pięć prostych sposobów, które pozwolą Ci dobrze skonstruować wypracowanie. Aby Ci się to udało:

  • ćwicz pisanie tez,
  • stosuj „technikę pięciu lektur", 
  • porządkuj linię twierdzeń, 
  • dobieraj odpowiednie przykłady do twierdzeń, 
  • wprowadzaj „schemat hamburgera".

To co wyróżnia tą publikację, jest fakt, że została ona napisana przez polonistkę, która oceniła w swojej karierze tysiące prac pisemnych. Kupując zatem ebooka "Dobre wypracowania" dowiesz się, co jest tak naprawdę ważne w pracy pisemnej, co powoduje, że robi ona wrażenie na każdym kto ją czyta i dzięki czemu możesz bez większych problemów otrzymywać dobre oceny za wypracowania, a nauczyciele nie będą mogli uwierzyć, że piszesz je samodzielnie.Jeżeli zainteresowała Cię ta publikacja:
odwiedź stronę promocyjną lub zamów tego ebooka:

19,97 zł Zamów wersję elektroniczną 29,97 zł Zamów wersję drukowaną + elektroniczna gratis
  
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
29,98 zł

GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Jak często zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Kiedy ostatni raz myślałeś lub myślałaś o giełdzie, jako o sposobie na dojście do bogactwa? Wielu ludzi od czasu do czasu o tym myśli, jednak brakuje im jednego...

PROMOCJA