INSERT INTO ebook_cms_stats_info (data, hash, ip, referer, agent, url) VALUES ('1708934887', '3ebdf7f94426a39d29a298d05f29b6ed', '3.235.145.108', '', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '#mowa_ciala_a_sukces__fragment-ebook-381.html')


INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info'INSERT command denied to user 'motopremiu_ebook'@'86.111.241.11' for table 'ebook_cms_stats_info' Ebook - Mowa ciała a sukces - fragment
W pakiecie taniej

Jak zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
kupując ebooki?

Strona główna » Psychologia » Wywieranie wpływu » Mowa ciała a sukces - fragment 

Łukasz Milewski

Mowa ciała a sukces - fragment

Kategoria: Wywieranie wpływu
Wydawca: Złote Myśli

Format: plik PDF

 

Dlaczego mowa ciała jest kluczowym składnikiem komunikacji międzyludzkiej?

Przed tym jak człowiek wykształcił sposób porozumiewania się za pomocą języka, już ludzie pierwotni wytworzyli system komunikowania się za pomocą gestów. Dziś wydawałoby się, że język i słowa są podstawą w przekazywaniu informacji. Często nie zdajemy sobie sprawy iż większość informacji czerpiemy z otoczenia nie za pomocą słów lecz wzroku. Mową ciała posługujemy się nieustannie, często bez udziału świadomości.

Posługiwanie się komunikacją niewerbalną podkreśla znaczenie przesyłanych informacji. Wzmacnia też stosunek tego co i o czym mówimy. Ludzie dobrze posługujący się językiem ciała postrzegani są jako pewniejsi siebie, wiarygodniejsi oraz są bardziej skuteczni w budowaniu relacji z innymi. Niewerbalne aspekty mowy dają nam również informacje o stanach emocjonalnych rozmówcy, jego intencjach, oczekiwaniach, pozycji społecznej, pochodzeniu, wykształceniu, samoocenie, cechach temperamentu i wielu innych. Dlatego właśnie warto znać techniki mowy ciała.

Jak ważna dla dobrej komunikacji jest mowa ciała wiedzą ludzie biznesu, polityki, aktorzy.

7% - słowa (kontekst treści, jaką przekazujesz), 35% - ton, tempo, rytm i szybkość, z jaką mówisz i aż 55% to Mowa Ciała. To 93% skuteczności zależy od Mowy Twojego Ciała, ponieważ ton, rytm oraz szybkość, z jaką mówisz, powstaje w Twoim ciele (a więc jest ważnym elementem języka ciała).

Jak sprawić, by Twoja mowa ciała hipnotyzowała rozmówców?

Krzysiek był początkującym handlowcem. Miał dobrze opanowane techniki języka perswazji, jednak jego spotkania z klientami nie przynosiły w pełni zadowalających efektów. Krzysiek, który był zmotywowanym i nastawionym na samodoskonalenie człowiekiem szukał przyczyn tego stanu rzeczy. Kiedyś, gdy przegrzebywał półki w księgarni w poszukiwaniu kolejnej książki o języku perswazji, jego uwagę przyciągnęła sąsiednia pozycja.

Wystarczyło, że przejrzał spis treści aby podjąć decyzję o zakupie. Po powrocie do domu zaczął czytać swój pierwszy podręcznik mowy ciała. Nagle uświadomił sobie, że większość jego dotychczasowych niepowodzeń w kontaktach z klientami, spowodowana była nieprawidłową mimiką, gestykulacją oraz zachowaniem.

Zrozumiał, że aby być skutecznym musi poznać sekrety mowy ciała. Niezwłocznie zaczął trenować przed lustrem oraz eksperymentować przy spotkaniach z ludźmi. Jego skuteczność wzrosła w sposób radykalny. Nie mógł uwierzyć, że w kontaktach międzyludzkich tak naprawdę decydują nie tyle słowa, co ciało i sygnały które wysyła. To był przełom, od tej pory stał się najlepszym handlowcem w firmie. Jego starania docenili przełożeni i już po pół roku dostał awans.

Pomimo sukcesu nie zaprzestał zgłębiać tajników mowy ciała. Ciągle się doskonalił i pracował nad sobą. To zaowocowało nawiązaniem dobrych, długotrwałych relacji z jego klientami. Pewnego dnia jeden z nich zadzwonił do Krzyśka z propozycją współpracy. Dziś Krzysiek jest współwłaścicielem. Wszystko dlatego, że kiedyś w księgarni, całkiem przypadkiem, natrafił na podręcznik mowy ciała.

Dlaczego ten ebook jest inny niż większość książek, które ukazały się do tej pory?

Po pierwsze, napisany jest w sposób nasuwający skojarzenia z konwersatorium, w którym aktywny udział biorą uczestnicy - czyli w tym wypadku czytelnik ebooka. Aż ma się ochotę zadać pytanie prowadzącemu. To powoduje, że publikacja jest wyjątkowa i nie jest przeznaczona dla każdego. Kupić ją powinni tylko ci, którzy gotowi są poświęcić trochę czasu na przeprowadzenie ćwiczeń w niej zawartych. Jeżeli więc nie masz dość motywacji, nie kupuj tego ebooka. Szkoda Twoich pieniędzy. Jeżeli jednak jesteś gotów popracować nad sobą, ta książka może okazać się nieocenionym źródłem, które poprowadzi Cię ku lepszemu życiu.

Co zyskasz dzięki lekturze tego ebooka i wykonywaniu ćwiczeń w nim zawartych?

 • Dowiesz się czym jest mowa ciała.
 • Staniesz się bardziej rozumiany i akceptowany.
 • Poradzisz sobie z emocjami tworzącymi dysonans pomiędzy tym, co mówisz, a tym, co wyraża Twoje ciało.
 • Zrozumiesz się jaki jest wpływ fizjonomii na mowę ciała.
 • Poznasz tajemniczy „kod sygnałów" przekazywany podczas komunikacji z drugim człowiekiem.
 • Zdobędziesz wiedzę jak poprzez odpowiednie ćwiczenia świadomie rozładować negatywne emocje.
 • Dowiesz się, w jaki sposób emocje kształtują język ciała.
 • Odkryjesz czy osoby z Tobą rozmawiające są prawdomówne czy kłamią.
 • Posiądziesz umiejętność odczytywania sygnałów wysyłanych przez twar.
 • Dowiesz się co to jest „rapport" i jak skutecznie go wykorzystać.
 • Poznasz ćwiczenia, które diametralnie poprawią Twoją mowę ciałą - również Twój głos oraz „mowę" oczu.
 • Poznasz 3 proste kroki do swobody wyrażania siebie za pomocą mowy ciała.
 • Poznasz sekrety budowania trwałych i długofalowych relacji z innym.

Od autora:

Odkrywając kolejne karty tej książki pomyślisz z pewnością, że jest „inna". Inne jest podeście do tematu, inny niż mogłoby się wydawać jest cel. Tak. Jest to bez wątpienia inna książka: inny klimat i inny „sposób" prezentacji. Inny też może być jej „odbiór". Pracowałem nad nią w sposób pełny artyzmu i chaosu. „Biegałem" od rozdziału do rozdziału niczym artysta malujący swój obraz. Podczas czytania będziesz „zmuszany" do myślenia i analizy, a przede wszystkim odkrywania. Odkrywania tego, jak wiele dała mi znajomość języka ciała i ile może dać Tobie. Czytając tę publikację możesz mieć wrażenie, że piszę tak, jak mówię - i tak właśnie jest. Oprócz przekazania Ci wiedzy pozwalającej odkryć "zjawisko", jakim jest mowa ludzkiego ciała, przekazuję Ci przede wszystkim kurs. Tylko poprzez codzienne praktykowanie ćwiczeń tutaj zawartych możesz w znacznej mierze poszerzyć swój horyzont znajomości tego języka.

Łukasz Milewski to znany w Polsce ekspert w dziedzinie doskonalenia umiejętności i osiągania sukcesu. Z dużym powodzeniem prowadzi seminaria, treningi i coaching w całym kraju dotyczące: mowy ciała, zmiany tożsamości, doskonalenia osobowości i skuteczności działania. Jego cykl treningów Czas na Zmiany pomógł zmienić życie setkom ludzi w całej Polsce, a po Mowie Ciała w Biznesie doszło do wielu fantastycznych kontraktów.

Dla większości jest mentorem, dla najbliższych przyjacielem. Najbardziej ceni sobie w człowieku człowieczeństwo. Autor wielu artykułów i publikacji. Jest przykładem tego, że silna wola, determinacja, pracowitość, konsekwencja i uczciwość są drogą do sukcesu. Jego najważniejsze zasady opierają się na prostej i przekonującej logice: Wierz bezgranicznie w to, co robisz; działaj z entuzjazmem, pasją i konsekwencją; postępuj etycznie. Kochaj zawsze i wszędzie.Zarejestruj się za darmo w Złotym Klubie, a otrzymasz dostęp do ponad 170 darmowych oraz obszernych fragmentów płatnych ebooków.

Co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
 • darmowe ebooki (ponad 170)
 • specjalne rabaty
 • punkty lojalnościowe
 • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
 • promocje
 • informacje o nowościach

Zarejestruj się teraz
  
Business English dla każdego
24,97 zł

Business English dla każdego

Odkryj jak komunikować się w języku biznesowym i osiągnąć sukces w pracy?

PROMOCJA